mobile
REKLAMA

12 warszawskich szkół ze sprzętem komputerowym od samorządu mazowsza

Ponad 3 tys. laptopów, 2,8 tys. tabletów i przeszło 3 tys. drukarek laserowych pojawi się niebawem w 236 szkołach na Mazowszu. To efekt unijnego projektu realizowanego przez samorząd województwa mazowieckiego. Całkowita wartość przedsięwzięcia wynosi 35 mln zł, z czego 28 mln zł stanowi wsparcie z UE. Sprzęt trafi także do 12 szkół z Warszawy.

inf. prasowa
12 warszawskich szkół ze sprzętem komputerowym od samorządu mazowsza

Jak zaznacza marszałek Adam Struzik inicjatywa powstała z myślą o uczniach i nauczycielach, którym przyszło zmierzyć się z nauczaniem w dobie COVID-19. – To nie jest łatwy czas dla nas wszystkich, a zwłaszcza dla dzieci, które musiały całkowicie przearanżować swoje dotychczasowe życie i dopasować się do nowej szkolnej rzeczywistości. Nauczanie zdalne nie należy do najłatwiejszych, ale to jedyny obecnie sposób na to, żeby na bieżąco zdobywać i poszerzać wiedzę oraz mieć kontakt z rówieśnikami i kadrą pedagogiczną. Mamy jednak świadomość, że nadal nie wszyscy są na taką formę nauki przygotowani. Dlatego postanowiliśmy wesprzeć samorządy, a tym samym placówki edukacyjne w zakupie nowoczesnego sprzętu, który z pewnością ułatwi pracę zarówno uczniom, jak i nauczycielom.

 

W sumie do grudnia br. do pracowni szkolnych trafi: 1888 zestawów komputerowych, 3068 laptopów, 2832 tablety, 3068 drukarek laserowych i 236 urządzeń wielofunkcyjnych. Dostawą zajmie się konsorcjum firm: Suntar Sp. z o.o., Meran Point Sp. z o.o. Sp. K. oraz Maxto ITS Sp. z o.o. Sp. K., z którym samorząd województwa mazowieckiego podpisał umowę. Ponadto w ramach projektu samorząd Mazowsza zorganizuje szkolenia dla nauczycieli z prowadzenia nauki w formie zdalnej przy użyciu zakupionego sprzętu i oprogramowania oraz zdalne instruktarze dotyczące ich użytkowania. Dodatkowe wsparcie otrzymają także uczniowie (w tym ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i z niepełnosprawnościami), którzy nie posiadają warunków technicznych do uczestniczenia w zdalnych zajęciach lekcyjnych. Będzie ono polegało na wyposażeniu ich w urządzenia mobilne (laptopy/tablety) oraz zapewnieniu im dostępu do Internetu.

 

W projekcie bierze udział 236 szkół prowadzonych przez 215 mazowieckich samorządów – miejskich, gminnych i powiatowych. Wsparcie otrzyma także 12 placówek edukacyjnych z Warszawy. Do każdej z nich trafi zestaw składający się z: 8 zestawów komputerowych z oprogramowaniem, 13 laptopów, 12 tabletów, 13 drukarek laserowych oraz jednego urządzenia wielofunkcyjnego. W sumie to 564 sztuki sprzętu komputerowego.

 

Projekt jest realizowany w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Wartość projektu to 35 mln zł, z czego 28 mln zł to środki z UE, ponad 5,2 mln zł z budżetu województwa mazowieckiego oraz ponad 1,7 mln zł z budżetu państwa.

 

Radny województwa mazowieckiego, przewodniczący komisji edukacji, nauki i szkolnictwa wyższego Krzysztof Skolimowski zauważa, że tego typu inwestycje to kosztowny wydatek dla wielu lokalnych samorządów, na które bez pomocy z zewnątrz nie mogłyby sobie pozwolić. – Samorząd województwa mazowieckiego zawsze wspiera gminy i powiaty naszego regionu w realizacji różnych zadań. Nie mogło nas zatem zabraknąć w obecnym, trudnym czasie pandemii. Skierowaliśmy także naszą pomoc do mazowieckich szkół, aby mogły one w czasie zawieszenia edukacji stacjonarnej uczyć zdalnie nasze dzieci i młodzież.

 

W Warszawie sprzęt komputerowy otrzymają:

 • Zespół Szkół Nr 31 im. Jana Kilińskiego
 • Szkoła Podstawowa Specjalna Nr 177 im. Marii Konopnickiej
 • Zespół Szkół Łączności
 • Zespół Szkół Nr 34 im. Mieszka I
 • Zespół Szkół Nr 128
 • Szkoła Podstawowa Nr 227 im. Kapitana Lucyny Hertz
 • Zespół Szkół Elektronicznych I Licealnych
 • Zespół Szkół Licealnych I Technicznych Nr 1
 • CLXIV Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego
 • Szkoła Podstawowa Nr 289 im. H. Sienkiewicza
 • Szkoła Podstawowa Nr 157 im. Adama Mickiewicza
 • Szkoła Podstawowa Nr 215 im. Piotra Wysockiego

 

 

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda