mobile
REKLAMA

7 mln zł z budżetu Mazowsza na samochody dla strażaków

Jutro rusza nabór dla mazowieckich OSP na pomoc w zakupie wozów strażackich. W sumie na ten cel władze Mazowsza przeznaczyły dodatkowe 7 mln zł. – Mamy sygnały od strażaków, że nasze wsparcie to jest ten brakujący przysłowiowy grosz, którego druhom brakuje do zakupu samochodu. I to grosz niemały, bo nasza dotacja wynosi do 100 tys. zł. Zapraszam do składania wniosków – przekonuje marszałek Adam Struzik.

 

inf. prasowa
7 mln zł z budżetu Mazowsza na samochody dla strażaków

Trzeba się spieszyć, bo nabór potrwa tylko przez siedem dni, od 10 do 17 czerwca br. Pomoc skierowana jest do gmin, których jednostki OSP uzyskały wsparcie z innych źródeł finansowania. Wsparcie samorządu województwa jest jednym z elementów tzw.  montażu finansowego, który pozwala OSP zakupić samochody ratowniczo-gaśnicze. Decyzja zarządu Mazowsza to odpowiedź na osłabione z powodu epidemii budżety gmin i miast.

Doceniamy zaangażowanie i determinację druhów w pozyskiwaniu środków na zakup wymarzonego samochodu. Wiemy, że szukają wsparcia z różnych źródeł. Chcemy im pomóc, stąd nasza decyzja o dodatkowych 7 mln zł z budżetu województwa – mówi wicemarszałek Rafał Rajkowski

Wnioski można składać za pośrednictwem poczty, e-PUAP lub osobiście (liczy się data wpływu do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie ul. Skoczylasa 4, 03-469 Warszawa lub ul. Jagiellońska 26, 03-719 Warszawa, z dopiskiem: „Wniosek OSP-samochód") na formularzu wniosku do pobrania.

Ostateczną decyzje o przeznaczeniu środków na ten cel podejmą radni województwa mazowieckiego podczas czerwcowego sejmiku.

 

Dodatkowe informacje znajdują się na www.mazovia.pl – zakładka Bezpieczeństwo/OSP

Link do wniosku https://www.mazovia.pl/bezpieczenstwo/osp/art,16,zadanie-polegajace-na-udzieleniu-pomocy-finansowej-gminom-na-zakup-nowych-samochodow-ratowniczo-gasniczych.html

 

 

 

 

Źródło: Samorząd Województwa Mazowieckiego

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda