Akademiczki niepokonane! Liderki wygrywają kolejne spotkanie

Siatkarki AZS AWF Warszawa wygrały trzynasty mecz z rzędu. W sobotę niepokonane w tym sezonie warszawianki okazały się lepsze w Węgrowie od miejscowego NIKE, ponownie nie tracąc seta.

Podopieczne trenera Piotra Najmowicza mają niesamowitą passę. Dotychczas w obecnym sezonie zawodniczki z Bielan wygrały dwanaście z dwunastu spotkań tracąc w nich zaledwie jednego seta w derbach z ESPES Spartą Warszawa. Przerwa świąteczno-noworoczna nie wpłynęła na formę stołecznej drużyny. Zapowiadające się jako hit kolejki starcie przyniosło szybką wygraną Akademiczkom, które po pięknej grze mogły zapisać sobie na koncie kolejne trzy punkty.

– Przygotowywaliśmy się do tego spotkania bardzo solidnie, bo znaliśmy wartość rywalek. Mecz był dość zacięty w pierwszych dwóch setach. My jednak jesteśmy drużyną, która nie odpuszcza i udowodniliśmy to w końcówkach partii. Trzeci set był już całkowicie pod nasze dyktando, bo przeciwniczki wiedziały już, że dziś nie dadzą rady zrobić nam krzywdy. Świetny występ całego zespołu, a na wyróżnienie zasługuje Ola Ryglewicz, która została wybrana MVP tego spotkania – powiedział Piotr Najmowicz, trener stołecznego klubu.

NIKE Węgrów – AZS AWF Warszawa 0:3 (20:25, 27:29, 18:25)

Mecz z NIKE Węgrów był jednym z najważniejszych meczów tej rundy. Czekało nas spore wyzwanie, gdyż był to pojedynek z wiceliderem naszej grupy, rozgrywany na wyjeździe, w dodatku pierwszy mecz po dłuższej przerwie. Wiedziałyśmy, że nie będzie to łatwe spotkanie. Weszłyśmy na boisko bardzo zmotywowane i świadome tego co mamy robić. Przez cały przebieg meczu udało nam się utrzymać odpowiedni poziom koncentracji. Ryzykowałyśmy w zagrywce i w ataku, co dodawało nam pewności siebie i cały czas nakręcało do coraz lepszej gry. Najwięcej emocji sprawił drugi set, którego wygrałyśmy na przewagi 29:27. Jesteśmy bardzo zadowolone z tego spotkania. Dziewczyny z Węgrowa postawiły wysoką poprzeczkę, dlatego tym bardziej cieszy wygrana w trzech setach. Oczywiście nie spoczywamy na laurach, przed nami jeszcze kawał ciężkiej pracy w tym sezonie – Aleksandra Ryglewicz, najlepsza siatkarka spotkania.

Akademiczki prowadzą w tabeli z przewagą dwunastu punktów nad drugim NIKE Węgrów. Do końca rozgrywek II ligi kobiet zostało już tylko siedem kolejek. Zawodniczki z Bielan są na bardzo dobrej drodze, by już za kilka tygodni zapewnić sobie awans do I ligi.