Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. triumfatorem Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy

W finale Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy gospodarze wydarzenia, Legia Warszawa zmierzyła się z Arged BMSlam Stalą Ostrów Wielkopolski. Podopieczni trenera Łukasza Majewskiego zwyciężyli 88:75.

inf. prasowa

Ostrowianie zaliczyli mocny początek meczu, już po kilku minutach prowadzili 16:9, a przed końcem pierwszej kwarty zdążyli powiększyć swoje prowadzenie do dziewięciu „oczek”. Prym w szeregach Arged BMSlam Stali wiedli Szymon Ryżek i Jakub Garbacz – najlepsi strzelcy swojego zespołu. Stal dominowała w walce o zbiórki, dzięki czemu drużyna często zdobywała punkty drugiej szansy. Legioniści nie cieszyli się dobrą skutecznością zza łuku, tylko trzy rzuty za trzy punkty trafiły do kosza. Na półmetku spotkania finałowego ostrowianie prowadzili 48:36.

Po przerwie warszawianie zaczęli niwelować straty. Udanymi akcjami popisali się Adam Linowski i Dariusz Wyka na co przerwą na żądanie zareagował trener Łukasz Majewski. Wskazówki szkoleniowca przyniosły efekt. Stal wróciła do swojej gry i odbudowała pierwotną przewagę prowadząc przed ostatnią kwartą 68:49. Obraz gry nie odmienił się w ostatniej odsłonie meczu. Arged BMSlam Stal pewnie pokonała warszawian grających tego dnia bez Jakuba Karolaka i Justina Bibbinsa, 88:75 i sięgnęła po trofeum Międzynarodowego Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy

- Gratulacje dla ostrowian, zasłużenie zwyciężyli w turnieju, który dla wszystkich uczestników był doskonałą okazją, aby podtrzymać rytm meczowy podczas przerwy w rozgrywkach ligowych. Przed nami bardzo ważny mecz z Kingiem Szczecin, który rozegramy już za tydzień. Chcemy udanie zakończyć pierwszą rundę sezonu zasadniczego Energa Basket Ligi. Dwudniowe zmagania o Puchar Prezydenta m. st Warszawy to wartościowy sprawdzian przed tym starciem – powiedział po meczu Wojciech Kamiński, trener Legii Warszawa.

Finał Międzynarodowego Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy:

Legia Warszawa – Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. 75:88 (20:29, 16:19,13:20, 26:20)

Legia: Grzegorz Kamiński 24, Adam Linowski 15, Nick Neal 11, Grzegorz Kulka 9, Benjamin Didier-Urbaniak 6, Dariusz Wyka 5, Przemysław Kuźkow 3, Jakub Sadowski 2, Justin Bibbins -, Jakub Karolak -.

Trener: Wojciech Kamiński

Arged BMSlam: Szymon Ryżek 14, Jakub Garbacz 13, Taurean Green 11, Chris Smith 11, Armani Moore 10, Marcin Dymała 10, Jarosław Mokros 9, Marcin Pławucki 7, Shawn King 3, Kamil Nawrot 0, Josip Sobin -.

Trener: Łukasz Majewski

Źródło: Legia Warszawa sekcja koszykówki S.A.