Dublet Kowalkowskiego. Hutnik wygrywa w Warce

W meczu 14. kolejki IV ligi mazowieckiej (grupa południowa) Hutnik Warszawa pokonał na wyjeździe KS Warka 2:0. Obie bramki dla „Dumy Bielan” zdobył niezawodny Paweł Kowalkowski.

W poprzedniej kolejce oba zespoły doznały porażek, dlatego do sobotniego spotkania przystępowały z wiarą w zwycięstwo i chęcią zatarcia złego wrażenia z zeszłego tygodnia. Pierwsi zaatakowali piłkarze Hutnika. Już w 5. minucie spotkania strzałem z dystansu próbował zaskoczyć bramkarza rywali Ernest Kozłowski. Piłka po jego uderzeniu trafiła jednak w poprzeczkę. Kilka minut później pierwszą groźną akcję przeprowadzili piłkarze Warki, ale groźne uderzenie zostało zablokowane przez obrońców gości. Zawodnicy „Dumy Bielan” nie pozostali dłużni. Najpierw strzelał Dominik Dukalski, a piłka minimalnie przeleciała obok słupka. Chwilę później Łukasz Szala znalazł się w sytuacji sam na sam z goalkeeperem gości, który ratował się faulem. Za swoje przewinienie został ukarany żółtą kartką. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Kamil Jankowski. Bramkarz Warki w pełni zrehabilitował się za swoją poprzednią interwencję, broniąc rzut karny. Kolejne minuty to kolejne okazje dla „Hutników”. Damian Pracki oddał groźny strzał głową nad poprzeczką, a później z rzutu wolnego Jankowski trafił w poprzeczkę. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Po zmianie stron piłkarze KS Warka stworzyli groźną sytuację w polu karnym rywali. Silny strzał oddany z 10 metrów sprawdził umiejętności bramkarza Hutnika Damiana Karczmarczyka, który sparował piłkę na rzut rożny. Pierwszego gola dla „Dumy Bielan”zdobył Ernest Kozłowski, jednak sędzia podjął kontrowersyjną decyzję, odgwizdując pozycję spaloną warszawskiego pomocnika. Sytuacja wzbudziła wiele kontrowersji, gdyż w momencie podania na linii bramkowej znajdowało się dwóch graczy Warki.

W 63. minucie spotkania na plac gry wszedł najlepszy strzelec Hutnika Warszawa Paweł Kowalkowski. Napastnik potrzebował nieco ponad kwadransa, żeby dać prowadzenie swojej drużynie. W 80. minucie Dukalski dokładnie podał z połowy boiska do Kowalkowskiego, który przyjął piłkę, minął obrońcę zwodem i oddał strzał zza pola karnego. Piłka po rękach bramkarza wpadła do siatki. Losy spotkania rozstrzygnęły się cztery minuty później. Ponownie zagrywał Kozłowski, tym razem prostopadle, a do piłki dopadł niezawodny Kowalkowski. Napastnik mocno uderzył w długi róg, zaliczając swoje drugie trafienie w meczu.

„Hutnicy”odnieśli zasłużone zwycięstwo, choć przy odrobinie lepszej skuteczności, jego rozmiar mógł być znacznie wyższy.

Kolejne spotkania zawodnicy „Dumy Bielan”rozegrają w najbliższą sobotę o godzinie 11.30. Zmierzą się w zaległym meczu wyjazdowym z sąsiadującym z nimi w tabeli zespołem Szydłowianki Szydłowiec.

KS Warka – Hutnik Warszawa 0:2 (0:0)
Bramki: Kowalkowski 80′, 84′.

Żółte kartki: Przepiórka - Wielgosz, Łakomy.

Warka: Przepiórka - Joczys, Mińkowski, Witan, Ząbkowski, Matyśkiewicz (Plisikiewicz 80'), Michalak (Kowalczyk 65'), Jałocha, Olszak (Bekas 55'), Sztobryn, Woźniak

Hutnik: Karczmarczyk – Waszkiewicz, Pracki, Łakomy, Wielgosz – Kozłowski (Baka 88′), Zezula, Jankowski, Cudny (Pusek 63′) – Szala (Kowalkowski 63′), Dukalski (Ocipka 90′).

Sędzia: Michał Wrochna (Radom).