mobile

Filmspiracje - Radek Ładczuk

W Kinie Elektronik, 15. października wystartował nowy cykl spotkań - Filmspiracje, czyli rozmowy z członkami ekip filmowych. Pierwszym gościem był Radek Ładczuk.            

Julia Ciećwierska
Filmspiracje - Radek Ładczuk

Filmspiracje to miejsce dla wszystkich twórców i miłośników kina niezależnie od doświadczenia. Będziemy mówić przede wszystkim o sposobie pracy naszych gości, o tym, skąd czerpią pomysły i jak wprowadzają je do życia. I w końcu – jaki jest tego efekt końcowy na ekranie w kinie. - pisze organizator na fanpage'u.  Spotkanie prowadziła Magda Felis - rzeczniczka prasowa Warszawskiej Szkoły Filmowej i dziennikarka kulturalna, która przede wszystkim zajmuje się zagadnieniami związanymi z wielkim ekranem.            

Pierwszy gość, Radek Ładczuk jest autorem zdjęć do Sali samobójców, Jesteś Bogiem, K2. Dotknąć nieba , The Babadook  i wielu innych. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się jak wyglądały procesy  tworzenia poszczególnych filmów, początkach artysty oraz co zrobili twórcy aby jak najlepiej przedstawić opowiadaną przez nich historię. Zobaczyliśmy dokumentacje filmów oraz zestawienie scen archiwalnych z tymi w filmie.

To spotkanie pozwoliło słuchaczom uchylić rąbka kulis powstawania filmów i przedstawiło zawód operatora filmowego, jako jednego z najważniejszych członków ekipy filmowej.

            Zachęcamy do śledzenia wydarzeń z cyklu na facebook'u.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda