Hit kolejki dla Arki. Pierwsza porażka „Tramwajarzy”

W meczu 4. kolejki siatkarskiej II ligi drużyna MOS Wola Tramwaje Warszawskie doznała pierwszej porażki. Sposób na podopiecznych trenera Konrada Copa znalazł lider rozgrywek – CHKS Arka Chełm.

Siatkarze z Woli nie byli faworytami spotkania w Chełmie. Mimo to chcieli sprawić niespodziankę i spróbować powalczyć z gospodarzami o kolejne punkty. W trzech pierwszych meczach obydwa zespoły, jako jedynie, nie poniosły porażki. Zawody na Lubelszczyźnie były więc pojedynkiem o fotel lidera rozgrywek. – Jeśli zagramy na emocjach i nie stracimy koncentracji jak w drugiej i czwartej partii meczu z Lechią to myślę, że możemy zaskoczyć zespół z Chełma – mówi przed meczem Dawid Bulira, libero MOS-u.

W spotkanie znakomicie weszli gospodarze, którzy pewnie pokonali w pierwszym secie „Tramwajarzy” 25:16. Druga partia była bardzo wyrównana. Kto wie, jakby mecz się potoczył, gdyby w końcowej fazie przy grze na przewagi to warszawianie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Grający bardzo dobrze zawodnicy Arki nie pozwolili jednak wypuścić wygranej z rąk i pokonali MOS Wola w trzech setach.

CHKS Arka Chełm – MOS Wola Tramwaje Warszawskie 3:0 (25:16, 26:24, 25:19)

W pozostałych meczach 4. kolejki UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki okazała się lepsza od KS Metro Warszawa (3:0), Enea KKS Kozienice pokonała KS Lechię II Tomaszów Mazowiecki (3:1), Camper Wyszków wygrał w Spale z SMS PZPS II (3:1), Czarni Rząśnia przegrali na własnym parkiecie z UKS Centrum Augustów (0:3), a AZS UWM Olsztyn nie dał rady dobrze grającym siatkarzom UKS Trójki Międzyrzec Podlaski (0:3).

Już w najbliższą sobotę, 29 października o godz. 17:00 MOS Wola Tramwaje Warszawskie zagra kolejne ważne, ciekawe spotkanie. W hali sportowej przy ul. Rogalińskiej 2 stołeczny klub podejmie UKS Spartę Grodzisk Mazowiecki, w której od nowego sezonu występuje były wieloletni kapitan MOS-u Grzegorz Pacholczak. Zapraszamy wszystkich kibiców na trybuny.