Hutnik Warszawa 3x3 rywalizował z najlepszymi w kraju

W minioną sobotę Warszawa stała się areną zmagań czołowych drużyn koszykówki 3x3 z Polski i zagranicy. W pierwszym tej rangi turnieju w kraju - "Warsaw 3x3 Satellite" wystartował zespół Hutnika Warszawa.

Informacja prasowa/fot. materiały prasowe

Zmagania stały na bardzo wysokim, sportowym poziomie. „Hutnicy” wraz z zespołem Planet team byli jednymi reprezentantami stołecznego basketu. Jak się później okazało faza grupowa przyniosła wielkie derby Warszawy! Koszykarze „Dumy Bielan” oprócz dobrze znanego Planet Team trafili na turniejową „jedynkę”, aktualnego wicemistrza Polski - Energę 3x3 Gdańsk, której skład stanowi jednocześnie naszą kadrę z ostatnich Mistrzostw Świata (zdobywcy brązowego medalu).

W pierwszym meczu rywalami zespołu „Dumy Bielan” był Planet Team. Pierwsze minuty stały pod znakiem wyrównanej i bardzo fizycznej gry z obu stron, a wynik oscylował wokół remisu. W pewnym momencie „Planetom” udało się odskoczyć na 4 „oczka” (5:9). Od tego momentu pomarańczowo-czarni musieli gonić wynik, co udało się na 2 minuty przed końcem spotkania (14:15). Niestety lepszą skutecznością w końcówce popisali się rywale, przechylając szalę zwycięstwa na swoją korzyść (20:16).

W drugim meczu „Hutnicy” podejmowali trzecią drużynę świata. Początek wyglądał bardzo obiecująco. Twarda gra w obronie w pierwszych 4 minutach skutecznie powstrzymywała zapędy zawodników Energi. Niestety później nastąpił przestój w grze bielańskich graczy, a gościom udało się wypracować kilka „oczek” przewagi. Nadzieje na odwrócenie losów meczu przywrócił Marcel Kapuściński, który celnymi wejściami pod kosz i rzutami z dystansu zniwelował stratę do zaledwie 2 punktów (12:14). Niestety w ostatnich 2 minutach Hutnik wyraźnie opadł z sił, co pozwoliło gościom na oddanie trzech łatwych rzutów z dystansu, które przesądziły o wygranej Energi 14:21. Mimo dwóch porażek, koszykarze z Bielan zaprezentowali wysoki poziom, nie ustępując najlepszym krajowym ekipom. Cieszy również fakt, iż możemy oglądać „Hutników” w kolejnym prestiżowym turnieju w gronie topowych polskich zespołów 3x3.

Źródło: Biuro Prasowe Hutnik Warszawa