Hutnik wygrywa i pozostaje liderem

W meczu 11. kolejki ligi okręgowej stołeczny Hutnik zmierzył się na własnym stadionie z Mazurem II Karczew. Przed rozpoczęciem tego spotkania „Duma Bielan” przewodziła w ligowej tabeli, goście natomiast zajmowali dziewiąte miejsce.

W sobotnie przedpołudnie, 14 października na stadion przy ulicy Marymonckiej zawitało blisko stu najwierniejszych kibiców Hutnika. Po ubiegłotygodniowym, wysokim zwycięstwie w derbach stolicy z Błyskawicą Warszawa 7:0, fani stołecznej ekipy liczyli na kolejną przekonującą wygraną.

Pierwsza połowa rozpoczęła się nieoczekiwanie od kilku dobrych akcji przyjezdnych, jednak nie potrafili oni zagrać decydującej piłki, która otworzyłaby drogę do bramki strzeżonej przez Karola Pasturczyka. Po kwadransie inicjatywę przejęli piłkarze z Bielan, raz po raz stwarzając zagrożenie pod polem karnym gości. Wszystkie próby okazały się jednak na tyle niedokładne, że po czterdziestu pięciu minutach na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis.

Na drugą połową lepiej zmotywowani wyszli zawodnicy gospodarzy. Piłkarze trenera Bartłomieja Walewskiego co i rusz nękali strzałami bramkarze gości. W pięćdziesiątej dziewiątej minucie na boisku zameldował się Jakub Polniak, który zmienił Łukasza Szalę. Był to znakomity ruch podopiecznego „Dumy Bielan”. Już osiem minut później napastnik Hutnika został sfaulowany w polu karnym gości. Jedenastki na bramkę nie wykorzystał jednak Bartosz Osoliński. W siedemdziesiątej ósmej minucie rezerwowy pomocnik Rafał Kruk idealnie dograł piłkę do Polniaka, a ten z pięciu metrów pewnie pokonał bramkarza gości. Jak się później okazało była to jedyna bramka w tym meczu.

Hutnik dzięki wygranej pozostał na fotelu lidera. W następnej kolejce „Dumę Bielan” czeka wyjazd do Wyszkowa, gdzie zagra z rezerwami Bugu. Przy ulicy Marymonckiej natomiast stołeczna ekipa 28 października o godz. 11:00 zmierzy się z Escolą Varsovią.

Skład Hutnika: Karol Pasturczyk – Piotr Wielgosz, Erwin Nowik, Maciej Baranowski, Wiktor Ziółkowski – Jakub Tazbir (56. Rafał Kruk), Konrad Zezula, Bartosz Osoliński, Bartosz Drożdżal (87. Piotr Leśniewicz, 89. Karol Cimochowski), Paweł Tarnowski (90. Mateusz Czupowski) – Łukasz Szala (59. Jakub Polniak).