Hutnik wygrywa z Czarnymi

Hutnik Warszawa wygrał u siebie z Czarnymi Węgrów 2:1, w meczu 6. kolejki IV ligi mazowieckiej, grupy północnej.

Mecz rozgrywany był w upale, co spowodowało, że sytuacji nie było zbyt wiele. W 28. minucie Hutnicy rozegrali rzut rożny. Kamil Wiśniewski dośrodkował w pole karne, skąd strzałem głową bramkarza pokonał Damian Pracki. W 43. minucie obrońca Hutnika był bliski drugiego gola. Uderzył z rzutu wolnego, piłka odbiła się od muru i trafiła w poprzeczkę.

W 60. minucie dogodną szansę miał Jakub Mierzejewski. W polu karnym okiwał przeciwnika, następnie oddał strzał, jednak bramkarz zdołał skutecznie interweniować. W 76. minucie zespół z Bielan podwyższył prowadzenie. Kamil Jankowski zagrał futbolówkę w pole karne. Dotarła ona do niepilnowanego Adriana Cucha, który z kilku metrów wpakował piłkę do bramki. Goście zdobyli kontaktowego gola w 84. minucie. Po rozegraniu rzutu wolnego futbolówka trafiła przed pole karne, skąd ładnym i skutecznym strzałem popisał się zawodnik Czarnych. Ostatnie minuty były nerwowe, jednak „Hutnicy” utrzymali korzystny rezultat.

Już w najbliższą środę kolejne ligowe spotkanie. Klub z Bielan zmierzy się na wyjeździe z Ożarowianką Ożarów Mazowiecki. Mecz jest zaplanowany na godzinę 18.

Hutnik Warszawa – Czarni Węgrów 2:1 (1:0)
Bramki: Pracki 28′, Cuch 76′ – Bartoszewski 84′.
Hutnik: Pasturczyk – Górecki, Nowik, Pracki, Baranowski – Mierzejewski (Cuch 64′), Witak, Jankowski (Podsiadło 82′), Wiśniewski, Turko (Kowalski 88′) – Szala (Polniak 72′).
Czarni: Ufnal – Bartoszewski, Steć, Marchel, Replin, Wielądek (R. Komosa 46′), Szydłowski (Gierej 61′), Gryglas, P. Komosa (Zygmunt 63′), Ł. Supleński (Parzonka 82′), Hawari.
Sędzia: Tomasz Karpiński (Płock).