mobile
REKLAMA

Jak jeździmy po Woli?

Na Woli kierowcy najczęściej przekraczają prędkość w al. Jana Pawła II, gdzie ponad normę jeździ 80 procent aut.  Po opublikowaniu raportu ZDM- u, władze Woli zwracają uwagę na to, że przekraczanie prędkości to nie tylko problem bezpieczeństwa, ale też hałasu w mieście. 

inf. prasowa
Jak jeździmy po Woli?

W ostatnim roku na Woli Zarząd Dróg Miejskich, wziął pod lupę cztery drogi: al. Solidarności, Jana Pawła II, Deotymy oraz Obozową w dwóch punktach - na wysokości ulic Wawrzyszewskiej i tuż przed Młynarską. Z przeprowadzonych tam badań wynika, że ponad 80 procent samochodów przejeżdżających al. Jana Pawła II przekracza dozwoloną prędkość. Prawie 1/6 porusza się od 21 do 50 kilometrów na godzinę szybciej niż w tym miejscu dopuszczają przepisy.  

- Zwracamy uwagę, że nadmierna prędkość w mieście to nie tylko zagrożenie dla samych kierujących, ale i innych uczestników ruchu drogowego - mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. Zdaniem władz dzielnicy ma ona też, wpływ na jakość życia w mieście. - Szybciej jadące samochody to większe zapylenie i hałas, które obniżają komfort mieszkańców - zaznacza Strzałkowski.  

Spośród zbadanych punktów, w al. Solidarności najwięcej kierujących, bo 68, w ciągu dobowej kontroli utraciłoby uprawnienia do kierowania pojazdami ze względu na przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h. Tylko sześciu kierowców mniej, musiałoby oddać dokumenty pozwalające prowadzić samochód, gdyby kontroli nie dokonywał ZDM tylko Policja w al. Jana Pawła II. To tutaj też padł rekord prędkości w ramach tych kontroli na Woli. Jeden z pojazdów poruszał się z prędkością 122 kilometrów na godzinę, prawie 2,5 razy szybciej niż w tym miejscu pozwalają przepisy!  

Znacznie lepiej sytuacja miała się na ul. Deotymy, gdzie przekroczeń prędkości było o połowę mniej. W tym miejscu 32 proc. pojazdów jechało szybciej niż kodeks na to zezwala, przy 5 proc. jadących w od 21 do 50 km/h ponad normę, tutaj nie zarejestrowano jednak ani jednego pojazdu jadącego więcej niż 50km/h ponad dozwoloną granicę. 

Pod względem średniej prędkości, najszybciej kierowcy jeżdżą po Woli w al. Solidarności, w stronę Leszna i al. Jana Pawła II w stronę Centrum – 59,7km/h. To o ponad 15km/h wolniej niż w najszybszym miejscu w Warszawie, czyli na ulicy Puławskiej (76,6km/h). Najmniejszą średnią prędkość zanotowano na Obozowej, w kierunku al. Prymasa Tysiąclecia – 42,4 km/h. W całej stolicy zaś najwolniej jeżdżono przez Barkocińską, gdzie średnia prędkość chwilowa wyniosła 30,4 km/h 

 

 

 

 

Źródło: UD Wola

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda