mobile

Jeden samochód i dwie kierujące, które trafiły do policyjnej celi

Policjanci z Piaseczna zatrzymali dwie kobiety podejrzewane o kierowanie nissanem pod wpływem alkoholu. Stało się tak, ponieważ po spowodowanej przez 24- latkę kolizji, za kierownicę przesiadła się jej 27- letnia koleżanka. Obie były pod znacznym wpływem alkoholu. Przypominamy: jazda w stanie nietrzeźwości niesie za sobą nie tylko konsekwencje prawne, ale przede wszystkim ryzyko spowodowania tragicznego wypadku, którego skutki są nieodwracalne.

inf. prasowa
Jeden samochód i dwie kierujące, które trafiły do policyjnej celi

Niestety pomimo powtarzanych apeli, wciąż wiele osób za nic ma przepisy prawa, ryzykując życiem swoim i innych. Tylko w minioną sobotę i niedzielę policjanci z wydziału ruchu drogowego z Piaseczna oraz z komisariatu w Konstancinie- Jeziornie ujawnili aż pięciu takich kierowców.

Po jednym z tych zdarzeń do policyjnego aresztu trafiły dwie młode kobiety. Po wytrzeźwieniu obie odpowiedzą  za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. A wszystko zaczęło się od niegroźnej na szczęście kolizji w miejscowości Solec. 24- latka prowadząca nissana doprowadziła do kolizji z jadącą z naprzeciwka toyotą. Po zdarzeniu kierująca nissanem wysiadła, a za kierownicę przesiadła się pasażerka. 27- latka uruchomiła nissana i odjechała do znajdującej się w pobliżu posesji.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego zatrzymali obie kobiety. Okazało się, że były one pod wpływem alkoholu. 24- letnia obywatelka Ukrainy odpowie za spowodowanie kolizji i prowadzenie pod wpływem alkoholu, którego miała niemal 3 promile. Ten ostatni zarzut usłyszy również 27- letnia obywatelka Białorusi, u której badanie wykazało niemal 2, 7 promila.

Policjanci przypominają, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pijani kierowcy mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Alkohol zmniejsza szybkość reakcji, ogranicza pole widzenia, powoduje błędną ocenę odległości czy szybkości, obniża koncentrację, rozprasza. Jazda w stanie nietrzeźwości niesie za sobą nie tylko konsekwencje prawne, ale przede wszystkim ryzyko spowodowania tragicznego wypadku, którego skutki są nieodwracalne.

 

 

 

Źródło: Komenda Stołeczna Policji

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda