mobile

Kolejne uderzenie w nielegalny hazard

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw KSP wspólnie z funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego pod nadzorem Mazowieckiego Wydziału do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie rozbili kolejną zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie podejrzani są o organizowanie nielegalnego hazardu na niezarejestrowanych automatach i czerpaniu z tego korzyści finansowych.

Informacja prasowa
Kolejne uderzenie w nielegalny hazard

Usłyszeli prokuratorskie zarzuty

Prokurator Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji  Prokuratury Krajowej w Warszawie przedstawił zatrzymanym zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej kwalifikowane z art. 258 § 1 kk w tym jednemu z zatrzymanych zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą kwalifikowany z art. 258 § 3 kk. Ponadto zatrzymani usłyszeli zarzuty organizowania nielegalnego hazardu kwalifikowane jako przestępstwa karnoskarbowe. Prokurator kolejnym zatrzymanym przedstawił zarzuty prania pieniędzy kwalifikowane z art. 299 § 1 i 5 kk.

Czyny zarzucane podejrzanym zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności. Ponadto za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary administracyjne w wysokości 100 tysięcy złotych za jeden automat.

Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania prokurator wobec 3 podejrzanych skierował do Sądu wnioski o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.  Sąd podzielił stanowisko prokuratora, uwzględnił wszystkie wnioski i zastosował tymczasowe aresztowane.

Zabezpieczano 21 automatów do gier hazardowych

W toku śledztwa Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji  Prokuratury Krajowej w Warszawie prokurator ustalił, że zatrzymani organizowali nielegalny hazard w kilku obiektach na terenie woj. podkarpackiego oraz małopolskiego. Zorganizowana grupa przestępcza działała co najmniej od 2019 roku. Zatrzymania podejrzanych poprzedzone były czynnościami polegającymi na przeszukaniach i zabezpieczaniu automatów do gier. W wyniku tych czynności zatrzymano 21 automatów oraz znajdujące się w nich pieniądze, jak również telefony komórkowe i dokumentację księgowo-finansową. W toku całego postępowania dotychczas zabezpieczano łącznie prawie 80 automatów do gier.

Prokuratorzy nie wykluczają dalszych zatrzymań w tej sprawie.

Fot. mat. policyjne

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda