mobile

"Kopciuchy" z dofinansowaniem

Do końca miesiąca można składać wnioski o dofinansowanie wymiany "kopciuchów". Miasto finansuje zakup nowego pieca lub przyłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej do 12 tys. zł. 

Redakcja / fot. pixabay
"Kopciuchy" z dofinansowaniem

– Walkę o czyste powietrze każdy z nas musi zacząć we własnym domu, we własnej piwnicy. Jeżeli nasz dom opalamy węglem, a mamy możliwość podłączenia się do gazu, to powinniśmy jak najszybciej złożyć wniosek o dofinansowanie do zakupu nowego pieca gazowego. Dofinansowanie w kwocie 12 tys zł nie jest małe i wart z niego skorzystać. Szczególnie, że tym samym przyczyniamy się do polepszenia jakości powietrza w naszej dzielnicy, Warszawie. Zachęcam wszystkich, którzy do tej pory tego nie zrobili, do skorzystania z tego dofinansowania – zapewnia Paweł Lenarczyk, przewodniczący Komisji Zielonego Ursynowa (Otwarty Ursynów).

Do 31 marca br. w Biurze Ochrony Środowiska przy pl. Bankowym 2 można składać wnioski o dofinansowanie wymiany starych, węglonych pieców. Miasto pokryje koszty do 12 tys. zł bez kryterium dochodowego, zaoferuje pomoc w wypełnianiu wniosków, a także zaproponuje uproszczoną ścieżkę przyznawania pieniędzy.

źródło: lenarczyk.pl

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda