mobile
REKLAMA

Luis Augusto Martins Rocha nowym piłkarzem Legii

Półtoraroczny kontrakt z opcją przedłużenia z Legią Warszawa podpisał wczoraj 25-letni Portugalczyk Luis Augusto Martins Rocha. Były reprezentant młodzieżówki swojego kraju większość swojej dotychczasowej kariery spędził w portugalskiej Vitorii Guimaraes oraz greckim Panetolikosie GFC. Najczęściej występował jako lewy obrońca lub pomocnik.

Marcin Kalicki
Luis Augusto Martins Rocha nowym piłkarzem Legii

- Wielkość klubu, jego historia, ale także miasto - to wszystko miało wpływ na to, że chciałem przyjść do Legii. Moim głównym celem jest pomóc drużynie w osiągnięciu celów wyznaczonych na ten sezon - mistrzostwa i Pucharu Polski. Oczywiście chciałbym dać od siebie coś szczególnego, wnieść dodatkową jakość. Nie chcę być po prostu jednym z wielu zawodników. Zależy mi, żeby stać się ważną postacią drużyny - powiedział Luis Rocha.

W ostatnich trzech sezonach w Grecji nowy zawodnik Legii rozegrał pięćdziesiąt siedem spotkań i strzelił dwie bramki. Wcześniej reprezentując barwy Vitorii Guimaraes zdobył Puchar Portugalii, zanotował także występy w fazie grupowej Ligi Europy UEFA. Rocha dobrze zna się z innym legionistą -  defensywnym pomocnikiem Cafu, z którym występował razem w Vitorii.

Luis Augusto Martins Rocha związał się z klubem kontraktem do 31 czerwca 2020 roku z opcją przedłużenia. Nowy piłkarz Legii będzie uczestniczył z zespołem w obozie przygotowawczym w Portugalii, który rozpocznie się w poniedziałek.

Do Legii przymierzani są także inni zawodnicy. Na Łazienkowską zimą mogą trafić również: Yusuf Acer, Zoran Arsenić, Carlos Embalo, Ali Ghazal, Kacper Kostosz, Leart Paqarada, Tiago Rodrigues, Dominik Stolz oraz Szymon Żurkowski. W barwach "Wojskowych" mogą wiosną nie zagrać już: Mateusz Hołownia, Michał Kucharczyk, Radosław Majecki, Sebastian Szymański, Dominik Nagy, Cristian Pasquato i Michał Pazdan.  

Fot. Jacek Prondzynski/legia.com

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda