Mazowiecka I Liga dla UKS Esperanto

Siatkarki UKS Esperanto Warszawa wygrały piątkowe spotkanie z Promotorem Gózd zapewniając sobie tym samym utrzymanie w Mazowieckiej I Lidze Kobiet.

Po porażce w pierwszym meczu 2:3 i wygranej w drugim spotkaniu 3:1 podopieczne trenera Krzysztofa Czarnołęckiego musiały pokonać rywalki, aby zapewnić sobie utrzymanie w Mazowieckiej I Lidze. Zmotywowane i pewne siebie siatkarki z Woli przy wsparciu niesamowitej publiczności nie dały szans rywalkom i pokonały przeciwniczki bez straty seta.

Piątkowy mecz był dla nas najważniejszy w tym sezonie, ponieważ walczyłyśmy o utrzymanie w  lidze mazowieckiej. Podeszłyśmy do niego z pełnym skupieniem ale bez większego stresu bo byłyśmy pewne swoich umiejętności, a ciężka praca na treningach tylko pomogła. Co pokazał pierwszy set który wygrałyśmy do sześciu, w późniejszych partiach wkradło się na boisko trochę zamieszania, które na całe szczęście udało się opanować i wygrać cały mecz 3:0. Jestem bardzo dumna z dziewczyn, bo zagrały wspaniały mecz, który pokazuje, że w przyszłym sezonie pokażemy jeszcze więcej. Dziękujemy również naszym kibicom, jesteście wspaniali! Gdyby nie ich głośny doping nie było by nas tutaj. A największe podziękowania są dla trenera Krzysztofa Czarnołęckiego za przygotowanie nas do meczu oraz ogromne wsparcie – powiedziała Martyna Madalińska, siatkarka wolskiego klubu.

UKS Esperanto Warszawa – Promotor Gózd 3:0 (25:6, 25:18, 25:22)

Warszawianki wystąpiły w składzie: Hanna Garwolińska, Marta Maciejczyk, Klaudia Parzyszek, Gabriela Śmigielska, Urszula Kluge, Katarzyna Brzezińska, Martyna Madalińska, Aleksandra Seroka, Agata Wilczek, Wiktoria Klimek, Maria McNaull Dydek, Diana Turska, Natalia Płaszczyca, Maja Śmiłowicz.