MOS Wola wygrywa w Warszawie. Cztery stołeczne drużyny w półfinale!

Cztery stołeczne drużyny znalazły się w najlepszej szesnastce w kraju w kategorii kadetów. Turniej Ćwierćfinałowy Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Warszawie pewnie wygrali gospodarze – UMKS MOS Wola Tramwaje Warszawskie.

Zawody w hali sportowej przy ul. Rogalińskiej przyciągnęły na trybuny wielu kibiców. W turnieju na Woli zagrały: KS Wifama Łódź, IM Rekord Volley Jelcz Laskowice, Jet Service LOMS Joker Piła-Powiat Pilski oraz gospodarze UMKS MOS Wola Tramwaje Warszawskie.

W inauguracyjnym spotkaniu podopieczni trenera Marcina Jackowicza szybko uporali się z drużyną IM Rekord Volley Jelcz Laskowice pokonując rywali bez straty seta. Drugie spotkanie stołecznego zespołu było najbardziej wyrównanym pojedynkiem „Tramwajarzy” w całych zawodach. Po wygranej w pierwszym secie z Jokerem Piła, w drugiej partii to goście triumfowali doprowadzając do wyrównania. Trzecia i czwarta odsłona spotkania należała już do siatkarzy MOS Wola i to oni cieszyli się z wygranej w całym spotkaniu. Niedzielny pojedynek z Wifamą były potwierdzeniem dobrej dyspozycji warszawian. Wygrana w trzech setach przypieczętowała triumf w całych zawodach.

Wyniki Turnieju ¼ finału Mistrzostw Polski Kadetów Młodszych Warszawa 2024:

UMKS MOS Wola Tramwaje Warszawskie - IM Rekord Volley Jelcz Laskowice 3:0 (25:17, 25:18, 25:16)

Jet Service LOMS Joker Piła-Powiat Pilski - KS Wifama Łódź 3:1 (25:20, 25:15, 24:26, 25:15)

KS Wifama Łódź - IM Rekord Volley Jelcz Laskowice 3:2 (25:19, 25:27, 25:22, 23:25, 15:13)

UMKS MOS Wola Tramwaje Warszawskie - Jet Service LOMS Joker Piła-Powiat Pilski 3:1 (25:17, 17:25, 25:20, 25:21)

Jet Service LOMS Joker Piła-Powiat Pilski - IM Rekord Volley Jelcz Laskowice 3:0 (25:17, 25:19, 25:16)

UMKS MOS Wola Tramwaje Warszawskie - KS Wifama Łódź 3:0 (25:17, 25:15, 25:22)

Klasyfikacja końcowa Turnieju Ćwierćfinałowego Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych:

1. UMKS MOS Wola Tramwaje Warszawskie

2. Jet Service LOMS Joker Piła-Powiat Pilski

3. KS Wifama Łódź

4. IM Rekord Volley Jelcz Laskowice

Warszawianie wystąpili w składzie: Bożejewicz Mateusz, Balcerski Stanisław, Witak Bartłomiej, Baran Krzysztof, Grzymała Hubert, Flisikowski Aleksander, Joszczuk Oskar, Bożejewicz Dominik, Ryczywolski Adam, Banasiak Dawid, Raczyński Wiktor, Gieruszka Marcel, Opałka Dawid, Rubnikowicz Patryk, Korzeniewski Jakub, Rzońca Tymoteusz, Rudnicki Adrian.

Do półfinałów Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych awansowały również trzy inne stołeczne drużyny. MKS MDK Warszawa wygrał trzy spotkania i tym samy cały turniej w Kielcach, natomiast drużyny KS Metro Family Warszawa i UKS Iskra Warszawa zajęły w swoich turniejach drugie miejsca także premiowane awansem.

Jeden z turniejów ½ Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych odbędzie się w Warszawie. W hali sportowej przy ul. Rogalińskiej 2 na Woli dojdzie do swoistych Mistrzostwa Mazowsza, bowiem o awans do najlepszej ósemki w kraju powalczą: UMKS MOS Wola Tramwaje Warszawskie, KS Metro Family Warszawa, UKS Iskra Warszawa oraz AZS UWM SMS Olsztyn.

Czwarta stołeczna drużyna – MKS MDK Warszawa – zagra w Poznaniu. Rywalami stołecznych siatkarzy poza gospodarzami – Eneą Energetykiem, będą także: Chełmiec Wałbrzych i Jet Service LOMS Joker Piła-Powiat Pilski.