mobile

Nowa organizacja ruchu na osiedlu Henryków

Urząd Dzielnicy Białołęka na przełomie marca i kwietnia przeprowadził konsultacje społeczne w sprawie organizacji ruchu na osiedlu Henryków. Urzędnicy przedstawili właśnie efekty spotkań i opinie mieszkańców. Sprawdzamy, jakie są wnioski zebrane przez przedstawicieli białołęckiego ratusza.

Marcin Kalicki
Nowa organizacja ruchu na osiedlu Henryków

Jaki był powód podjęcia tematu nowej organizacji ruchu akurat w tym miejscu? – Osiedle Henryków jest traktowane przez wielu kierowców jako alternatywna trasa dla zakorkowanej ul. Modlińskiej. Wjeżdżają oni w osiedle z ul. Klasyków w ul. Krokwi, a następnie ciągiem ulic: Podróżniczą i Kołacińską dostają się na ul. Modlińską – informują urzędnicy. Większa liczba pojazdów w tym rejonie spowodowała nadmierne natężenie ruchu przy białołęckich placówkach oświatowych: Społecznej Szkole Oświatowej nr 2 i Szkole Podstawowej nr 257.

Dwa lata temu wprowadzone zostało rozwiązanie mające na celu spowolnienie ruchu nazwane potocznie „esowaniem”, jednak wymalowanie wysepek i przywężenie jezdni nie przyniosły oczekiwanego efektu, a wręcz przeciwnie - spotęgowało korki w tej okolicy, dlatego też postanowiono, że należy wprowadzić kolejne zmiany, stąd przeprowadzane były konsultacje społeczne.

Uwagi można było zgłaszać drogą elektroniczną, jak również podczas spotkania, które odbyło się w Szkole Podstawowej przy ul. Podróżniczej 11. Mieszkańcy zgłosili mnóstwo pomysłów. Zaproponowali oni m.in.: budowę progów zwalniających na ulicach Drożdżowej, Kołacińskiej, Marchołta, Srebrnogórskiej, Uczniowskiej i Żywicznej; ustawienie lustra drogowego przy ul. Dziatwy; budowe ronda przy skrzyżowaniu ulic Modlińskiej i Klasyków; dojazd do szkół przy ulicach Dziatwy i Podróżniczej od ul. Modlińskiej; niewprowadzanie ruchu jednokierunkowego na ul. Uczniowskiej; poszerzenie ul. Klasyków oraz wprowadzenie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Krokwi i Klasyków czy też wprowadzenie zakazu parkowania na ul. Uczniowskiej.

Teraz zebrane postulaty mające poprawić bezpieczeństwo na osiedlu Henryków urzędnicy przekażą do Zarządu Dróg Miejskich. Organ ten zweryfikuje, które rozwiązania będzie można wdrożyć w życie.

Marcin Kalicki / fot.Wikipedia https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Plik:HENRYK%C3%93W_ulica_Mehoffera_02.jpg

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda