mobile

Nowe drony do walki z "trucicielami"

Straż Miejska zyskała nowe urządzenia do monitorowania zanieczyszczenia powietrza. Wczoraj obyła się ich prezentacja.

Informacja prasowa
Nowe drony do walki z "trucicielami"

W czasie prezentacji, można było zobaczyć drony „w akcji”. Operatorzy przeprowadzili kilka „dolotów” nad dymiący komin, połączonych z pobraniem próbek i zbadaniem zawartości dymu. Zaprezentowano też, wykorzystywane już od 2 lat smogowozy oraz higrometry służące do pomiaru wilgotności opału (są na wyposażeniu Straży od początku 2018).

-Przygotowanie do zakupu, a później wdrożenia dronów to proces długotrwały i wymagał dużego nakładu pracy. Nasi operatorzy mają już wszelkie, niezbędne uprawnienia i duże doświadczenie. Dokładnie sprawdziliśmy, jak zachowują się te urządzenia w różnych warunkach. Zakładamy, że wdrożenie ich do działania, zwiększenie liczby strażników zaangażowanych w kontrole oraz zaostrzenie procedur kontrolnych, istotnie zwiększy skuteczność naszych działań.- powiedział Krzysztof Kosiński, Naczelnik Oddziału Ochrony Środowiska

Niedawno zakupione drony wyposażone są w dwie kamery: tradycyjną, rejestrującą obraz w rozdzielczości Full HD oraz wysokiej czułości kamerę termowizyjną. Przemieszczając się, dron mierzy stężenie pyłów zawieszonych PM10 i PM2,5, a po pobraniu próbek dymu – zawartość formaldehydów i cyjanowodoru. Pojawienie się tych związków może świadczyć o wykorzystywaniu niedozwolonego opału. Urządzania przekazują obraz zarówno do operatora bezzałogowca, jak i w dowolne miejsce - za pośrednictwem sieci.

Przedstawiono również zaostrzone zasady prowadzenia kontroli zanieczyszczeń, towarzyszące wdrożeniu nowego sprzętu.

Źródło: Referat Prasowy Straży Miejskiej m. st. Warszawy

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda