mobile
REKLAMA

Opłaty za ogródek gastronomiczny niższe o połowę

Restauratorzy w szczególny sposób odczuwają skutki epidemii. Warszawa wspiera swoich mieszkańców i wprowadza 50-procentową bonifikatę za zajęcie pasa drogowego m.in. pod ogródki gastronomiczne. Rozwiązanie wejdzie w życie na początku czerwca i będzie obowiązywało do końca roku.

inf. prasowa
Opłaty za ogródek gastronomiczny niższe o połowę

Ogródki gastronomiczne cieszą się ogromną popularnością wśród mieszkańców, co widać każdego lata m.in. na Nowym Świecie czy ul. Francuskiej. Niestety epidemia koronawirusa pokrzyżowała plany zarówno mieszkańców jak i restauratorów, przygotowujących je dla swoich klientów. W obecnej sytuacji ta druga grupa musi dodatkowo mierzyć się z kosztami, które przy zerowych obrotach są ogromnym obciążeniem.

We współpracy z Biurem Polityki Mobilności i Transportu oraz Zarządem Dróg Miejskich  miasto opracowało uchwałę umożliwiającą obniżenie stawek za zajęcie pasa drogowego pod ogródki gastronomiczne oraz inne obiekty handlowe o 50 proc. Taka forma wsparcia dotyczy nawet tysiąca podmiotów, które dzięki temu zaoszczędzą ok. 4,3 mln zł.

W tych trudnych czasach każda forma pomocy może okazać się niezbędna do przetrwania. Lokalni przedsiębiorcy są ważnym elementem miejskiego ekosystemu, dlatego szczególnie zależy miastu, aby mogli oni przejść przez kryzys tak łagodnie, jak tylko jest to możliwe.

Uchwała wejdzie w życie na początku czerwca, o ile Rada m.st. Warszawy uchwali jej zapisy. Przedsiębiorcy będą mogli korzystać z obniżonych stawek do końca bieżącego roku.

 

 

Źródło: UM Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda