mobile

Podpisanie umowy na przebudowę ulicy Włodarzewskiej

W ochockim ratuszu 3 października 2018 r. została podpisania umowa na przebudowę ulicy Włodarzewskiej. Prace rozpoczną się w najbliższych tygodniach i potrwają do 2020 r. Koszt inwestycji to ponad 21 mln. zł.

Informacja prasowa
TAGI
Podpisanie umowy na przebudowę ulicy Włodarzewskiej

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Zarządu Dzielnicy Ochota oraz wykonawcy - firmy STRABAG Sp. z o.o. i MPWiK, który ma udział w tym projekcie. Przebudowa ulicy Włodarzewskiej od ul. Usypiskowej do Alej Jerozolimskich to inwestycja, na którą czekają mieszkańcy Szczęśliwic. Ten szybko rozwijający się rejon Ochoty wymaga pilnej rozbudowy układu komunikacyjnego.

Zadanie inwestycyjne polega na przebudowie ul. Włodarzewskiej w zakresie wykonania nowej nawierzchni, budowy chodników, odwodnienia oraz przebudowy oświetlenia ulicznego i zagospodarowania terenu wokół drogi. Długość odcinka objętego inwestycją wynosi 1,5 km. Przebudowa ul. Włodarzewskiej ma na celu stworzenie bezpiecznego odcinka drogi, dostosowanie drogi do obowiązujących warunków technicznych, skuteczne odwodnienie terenu, umożliwienie kursowania autobusu linii 208 w obu kierunkach oraz poprawę bezpieczeństwa ruchu.

Przewidziana na 2 lata inwestycja będzie realizowana etapami. Mieszkańcy nie unikną utrudnień i korków. - W tym momencie najbardziej zależy nam na ustaleniu harmonogramu budowy ulicy Włodarzewskiej, aby jak najwcześniej informować mieszkańców o tym, z jakimi zmianami i utrudnieniami będą musieli się liczyć - powiedziała Burmistrz Katarzyna Łęgiewicz. Przedstawiciele wykonawcy zapewnili, ze niezwłocznie przystąpią do szczegółowych uzgodnień organizacji ruchu oraz, że dołożą starań, by jak najdłużej utrzymać kursowanie autobusu linii 208.

 

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda