Porażka Płomienia z Żyrardowianką. Teraz czas na Podlasie

Walczący o utrzymanie w Decathlon V lidze Płomień Dębe Wielkie nie najlepiej rozpoczął rundę wiosenną. Podopieczni trenera Rafała Cybulskiego przegrali w marcu dwa mecze. W najbliższy piątek czeka ich kolejne spotkanie. O punkty powalczą w Sokołowie Podlaskim.

Po ubiegłotygodniowej porażce z Ożarowianką Ożarów Mazowiecki (0:4), w ostatni weekend piłkarze Płomienia podejmowali Akademię Piłkarską Żyrardowianka Żyrardów. Mecz w Karczewie znakomicie rozpoczęli goście, którzy już w pierwszych minutach objęli prowadzenie za sprawą Damiana Rakoczego. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Nie zapowiadał tego również pierwszy kwadrans drugiej części meczu, ale… Od sześćdziesiątej siódmej do siedemdziesiątej siódmej minuty goście błysnęli skutecznością. W dziesięć minut Żyrardowianka strzeliła trzy bramki i pewnie prowadziła. Honorowego gola dla Płomienia strzelił pod koniec spotkania rezerwowy Maksymilian Kantek.

Tracimy po raz kolejny cztery bramki. Pierwsza bramka stracona już w trzeciej minucie meczu ze stałego fragmentu gry. Popełniamy za dużo błędów. Musimy się zgrać, złapać doświadczenia, pewności siebie, przećwiczyć pewne fragmenty, a pomóc nam może jedynie czas i własne boisko do treningu na które wracamy już po świętach – powiedział w mediach klubowych trener Rafał Cybulski.

Płomień Dębe Wielkie – AP Żyrardowianka Żyrardów 1:4 (0:1)

Bramki: Maksymilian Kantek (87) – Damian Rakoczy (3), Adam Dudziński (67), Wiktor Adamiec (75), Juliusz Olech (77)

Żółte kartki: Patryk Siporski, Kacper Winiarek, Jakub Oszkiel, Marcin Świstak – Konrad Owczarek

Gospodarze zagrali w składzie: Kacper Winiarek (79 – Adam Matejak), Marcin Świstak (78 – Tymon Szymański), Jakub Jędrych, Jakub Oszkiel, Filip Kieraga, Patryk Siporski (60 – Mateusz Malesa), Tomasz Okleka, Daniel Smuga (45 – Jakub Urban), Krzysztof Sarniak (81 – Maksymilian Kantek), Yan Komarov (79 – Yitzhak Aisen), Franciszek Gniadzik.

Już w najbliższy piątek, 29 marca zawodnicy Płomienia rozegrają kolejne ligowe spotkanie. W Sokołowie Podlaskim rywalem piłkarzy z Dębego Wielkiego będzie miejscowe Podlasie. To bardzo ważny mecz dla układu tabeli Decathlon V ligi. Płomień zajmuje obecnie piętnaste miejsce w rozgrywkach i znajduje się w strefie spadkowej. Do bezpiecznej, dwunastej pozycji piłkarze z powiatu mińskiego tracą jedenaście punktów. Drużyna, która plasuje się na tym miejscu to…Podlasie. Początek spotkania w Sokołowie Podlaskim w piątek o godz. 16:00.