mobile

Przetarg na rozbudowę szkoły przy Podróżniczej

Osiem dodatkowych sal lekcyjnych, cztery pracownie, hala sportowa, biblioteka i świetlica – o takie pomieszczenia powiększy się najstarsza szkoła w dzielnicy.

Informacja prasowa
Przetarg na rozbudowę szkoły przy Podróżniczej

– Nasza inwestycja to de facto budowa drugiej szkoły obok istniejącej. Oprócz pomieszczeń edukacyjnych, placówka zyska halę sportową z prawdziwego zdarzenia, której nigdy nie miała. Najbardziej cieszy mnie to, że dzięki rozbudowie zauważanie poprawi się komfort nauki i pracy – mówi Grzegorz Kuca, burmistrz Białołęki.   

Kiedy szkoła się powiększy?

Gotowy jest projekt, w lipcu wydano pozwolenie na budowę. Na oferty w ogłoszonym 28 września września przetargu urząd czeka do 23 października. Po podpisaniu umowy, wyłoniony wykonawca będzie miał 19 miesięcy na realizację prac. W optymistycznym wariancie (najkorzystniejsza oferta zmieści się w zakładanym budżecie, nikt się nie odwoła od wyników w przetargu, zwycięska firma szybko skompletuje dokumenty do umowy) nowa część szkoły będzie gotowa w czerwcu 2023 roku.

Dlaczego rozbudowa jest potrzebna?

Budynek Szkoły Podstawowej nr 257 przy ul. Podróżniczej powstał w latach 50-tych XX wieku. Zaprojektowano go dla 320 uczniów, ale obecnie w szkole uczy się 622 uczniów na dwie zmiany. Aby zapewnić dobre warunki nauki dla minimum 750 uczniów, konieczne jest powiększenie budynku.

- Bardzo się cieszę, że najstarsza szkoła w naszej dzielnicy urośnie. W ogromnym tempie rozbudowuje się dzielnica, i mając tego świadomość staramy się aby infrastruktura edukacyjna nadążała za rozwojem Białołęki. Budujemy nowe szkoły (3 placówki oddane do użytku w latach 2019-2020), a tam gdzie są do tego warunki – tak jak w tym przypadku - rozbudowujemy istniejące – mówi Jan Mackiewicz, zastępca burmistrza Białołęki.

Co znajdzie się w nowej części szkoły?

Nowa część budynku będzie niezależna od istniejącej. Komunikację między obiema częściami zapewni łącznik. W nowym skrzydle powstanie:

  • 8 sal lekcyjnych i 4 pracownie,
  • hala sportowa z możliwością podziału na trzy części (boisko o wymiarach 40x20 m),
  • biblioteka z czytelnią oraz czytelnią multimedialną, 
  • świetlica, 
  • toalety,
  • część administracyjna i gospodarcza,
  • niezależne wejście do budynku 

Dlaczego ta inwestycja jest bardziej wymagająca?

Prace projektowe były bardziej skomplikowane, niż w innych tego typu inwestycjach, bo budynek jest ujęty w gminnej ewidencji zabytków. Projektant musiał więc uzgadniać z konserwatorami zabytków zarówno koncepcję, jak i sam projekt rozbudowy. Także w trakcie realizacji prac konserwatorzy zabytków będą czuwać nad prawidłowym przebiegiem robót. Wszystko po to, by nowa część dobrze wkomponowała się w istniejący budynek szkoły.

Fot. UD Białołęka

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda