mobile

Rusza akcja przytulMiś Dzieci Dzieciom

W poniedziałek, 14 maja rusza niezwykła akcja przytulMiś Dzieci Dzieciom. Pluszaki zbierane będą przez niespełna miesiąc, a następnie przekazane zostaną do karetek Zespołów Ratownictwa Medycznego z przeznaczeniem dla poszkodowanych dzieci przewożonych ambulansami.

Marcin Kalicki
TAGI
Rusza akcja przytulMiś Dzieci Dzieciom

– Jestem pracownikiem pogotowia warszawskiego od 2009 roku. Od lipca zmieniła stanowisko i zaczęłam zajmować się jakością. Podczas audytów i rozmów z personelem medycznym wyszła potrzeba posiadania przez ZRM pocieszacza dla dzieci – małych pacjentów i świadków wypadków. Stwierdziliśmy wspólnie, że najlepiej przytula się do misia – powiedziała Sylwia Mróz, radna dzielnicy Ochota, jedna z organizatorek akcji. – Postanowiłam napisać interpretację jako radna Ochoty z prośbą o włączenie się dzielnicy. W tej kadencji przewodniczę Komisji Oświaty, Wychowania i Sportu. Wiem, jak prężenie działają nasze placówki oświatowo-wychowawcze. Zarząd pozytywnie zaopiniował mój pomysł. Burmistrz Katarzyna Łęgiewicz zaproponowała spotkanie moje, dyrektora pogotowia Karola Bielskiego, na którym omówiliśmy szczegóły. U mnie w pracy narodziła się nazwa akcji przytulMiś – dziękuję pani Ewie Ślązak i Edycie Gałazkowskiej – dodała radna.

Nazwę Dzieci Dzieciom zaproponowała natomiast burmistrz dzielnicy Katarzyna Łęgiewicz. Misie oddawane w ramach akcji powinny być nowe i nie mogą przekraczać pięćdziesięciu centymetrów. Pluszaki można przynosić od 14 maja do 8 czerwca do dzielnicowych przedszkoli, szkół i Urzędu Dzielnicy Ochota. – Zachęcam do włącznie się w akcję, bo każdy miś w karetce jest cenny i potrzebny naszym małym pacjentom – mówi Sylwia Mróz.

My również zachęcamy do udziału w akcji!

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko