Siatkarskie derby Warszawy dla MOS Wola

W sobotnie przedpołudnie siatkarze UMKS MOS Wola Warszawa podejmowali we własnej hali w ramach rozgrywek Mazowieckiej I Ligi Juniorów drużynę KS Metro II Warszawa.

Siatkarskie derby stolicy rozpoczęły się od dobrej gry gospodarzy. Dopiero pod koniec pierwszego seta do głosu doszli zawodnicy z Ursynowa odrabiając kilka punktów. Podopieczni trenera Marcina Jackowicza zachowali więcej zimnej krwi w decydującym momencie i wygrali pierwszą partię.

Druga odsłona to całkowita dominacja siatkarzy MOS Wola. Szybko uzyskaną kilkupunktową przewagę gospodarze utrzymali do końca seta. W trzeciej partii zawodnicy z Rogalińskiej nieco się rozluźnili, co wykorzystali przyjezdni wygrywając seta. Wolanie wrócili do meczu w czwartej części meczu i to od razu z przytupem. Po wyrównanym początku partii siatkarze MOSu zaczęli zdobywać punkty seriami, dzięki czemu wygrali seta 25:16, a cały mecz 3:1.

UMKS MOS Wola Warszawa – KS Metro II Warszawa 3:1 (25:23, 25:20, 16:25, 25:16)

Zespół z Rogalińskiej zagrał w składzie: Jakub Cholewiński, Wiktor Wojciechowski, Hubert Krysiński, Krzysztof Pawlak, Jan Przybyłowski, Jędrzej Ziółkowski, Krystian Bartczak, Jan Lizińczyk, Dominik Budzyń, Tymon Tomaszewski, Ignacy Skrzydło, Piotr Krajewski, Szymon Jachowski.

– Chcieliśmy wygrać mecz w jak najkrótszym czasie, aby jak najdłużej odpoczywać. Niestety nie udało się skończyć go w trzech setach. Musimy popracować nad najprostszymi rozwiązaniami akcji i nad skupieniem przy dużej przewadze – powiedział po meczu siatkarz MOS Wola Ignacy Skrzydło.

Kolejne spotkanie w Mazowieckiej I Lidze Juniorów podopieczni trenera Marcina Jackowicza rozegrają w środę, 29 września. W hali sportowej przy ul. Rogalińskiej 2 zmierzą się w bratobójczym pojedynku z drugim zespołem UMKS MOS Wola.