Skromna wygrana Legii

Legia Warszawa pokonała fińskie KuPS Kuopio 1:0 w pierwszym meczu II rundy eliminacji Ligi Europy UEFA. Zwycięską bramkę w 10. minucie zdobył Mateusz Wieteska. Rewanż już  za tydzień, w czwartek, 1 sierpnia, o godzinie 18:00 w Kuopio.

Sylwia Fiutkowska/fot. Darwinek

Legia Warszawa dobrze zaczęła spotkanie od bramki 22-letniego Mateusza Wieteski. Obrońca trafił do bramki głową po dośrodkowaniu Valeriana Gvilii z rzutu rożnego. Chwilę później po świetnej akcji i strzale w środek bramki Carlitosa stołeczny klub mógł prowadzić już 2:0, jednak bramkarz przyjezdnych stanął na wysokości zadania. Napastnik Legii w pierwszej połowie miał jeszcze jedną okazję na podwyższenie wyniku, jednakże tym razem górą ponownie był Otso Virtanen.

Drugą połowę lepiej zaczeli goście, którzy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego mieli szanse na wyrównanie. Zimną krew zachował tym razem bramkarz stołecznych Radosław Majecki. W 77. minucie spotkania dobrą akcją popisał się brazylijsko-portugalski duet  Luquinhas - Martins. Po raz trzeci w tym starciu górą był fiński bramkarz. W doliczonym czasie gry swoją szansę na zdobycie gola mial także Domagoj Antolić, po wybiciu Virtanena. Chorwat strzelił po ziemi, niestety tuż obok słupka. Ostatecznie Legia zwyciężyła 1:0.

Legia Warszawa - KuPS Kuopio 1:0 (1:0)

LEGIA: Majecki - Vesović, Wieteska, Jędrzejczyk, Rocha (Stolarski 81’) - Martins, Gvilia (Antolić 72’) - Novikovas, Carlitos, Nagy (Luquinhas 61’) - Kulenović

KuPS: Virtanen - Manga (Savolainen 65’), Diallo, Soldo, Murillo - Thiaw (Ngueukam 73’), Ayama, Saxman - Niskanen, Rangel (Jyry 80’), Pennanen