mobile

Skwer Integracji na Woli

To już oficjalne - teren zielony u zbiegu ul. Deotymy i ul. Jana Brożka otrzymał nazwę Skweru Integracji. Warszawscy radni poparli wniosek w tej sprawie w trakcie czwartkowej sesji Rady Miasta. 

Informacja prasowa
Skwer Integracji na Woli

Propozycja nadania nazwy Skweru Integracji niewielkiemu terenowi znajdującemu się przy skrzyżowaniu ul. Deotymy i ul. Brożka jest inicjatywą mieszkańców. Pod wnioskiem w tej sprawie podpisało się ponad 200 osób, a interpelację w tej sprawie złożyła radna Dzielnicy Wola Bożena Krupińska. Rada m.st. Warszawy podjęła właśnie uchwałę w tej sprawie.

- Chciałabym serdecznie podziękować wszystkim radnym za tak sprawne i jednomyślne głosowanie w tej sprawie. To wiele znaczy dla okolicznej społeczności. Będzie to pierwszy skwer na terenie osiedla Koło, któremu nadano nazwę - mówi Bożena Krupińska, radna Dzielnicy Wola. - Dlaczego chcieliśmy, żeby Skwer Integracji powstał właśnie w tym miejscu? Ponieważ pełni on taką rolę od prawie 30 lat. Mieści się tu przedszkole, szkoła, a także siedziba Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Archidiecezji Warszawskiej. Od 20 lat odbywa się także festyn "Ulica Integracyjna" służący integracji osób z niepełnosprawnościami i nie tylko - dodaje. 

Skwer u zbiegu ul. Deotymy i ul. Brożka służy mieszkańcom od wielu lat i stanowi tradycyjne miejsce spontanicznych spotkań. To bardzo ruchliwe miejsce, gdzie przecinają się szlaki komunikacyjne, a nadanie nazwy ma na celu jeszcze większą integracje i aktywizację społeczności lokalnej - W tym miejscu odbywają się bardzo ciekawe inicjatywy m.in. placówek szkolnych. Mamy nadzieję, że Skwer Integracji będzie kolejnym ważnym miejscem spotkań na Woli - mówi Małgorzata Żuber-Zielicz, przewodnicząca Komisji Edukacji Rady m. st. Warszawy.

Władze Dzielnicy liczą, że nadanie oficjalnej nazwy to dopiero początek pozytywnych zmian w tym miejscu - Wolski Zakład Gospodarowania Nieruchomościami pracuje już nad planem rewitalizacji Skweru Integracji - mówi Krzysztof Strzałkowski, Burmistrz Dzielnicy Wola. - Mamy nadzieję, że znaczna część dorocznej "Ulicy Integracyjnej" będzie się odbywać właśnie tu - dodaje. 
 

Foto: Skwer przed rewitalizacją

 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko