mobile

Śródmieście otrzymało pomoc w walce z koronawirusem od społeczności wietnamskiej

Społeczność wietnamska w Polsce przekazała Dzielnicy Śródmieście 350 uszytych własnoręcznie maseczek. Pomoc została udzielona w ramach akcji #VNJesteśmyzWami.

inf. prasowa
Śródmieście otrzymało pomoc w walce z koronawirusem od społeczności wietnamskiej

– Maseczki pomogą nam jeszcze efektywniej dbać o bezpieczeństwo mieszkańców. Staramy się kupować je samodzielnie, ale ich dostępność jest bardzo ograniczona. Otrzymane wsparcie, choć symboliczne, ma więc dla nas ogromne znaczenie i serdecznie za nie dziękuję. Razem pokonamy pandemię – mówi burmistrz Aleksander Ferens.

 

Współpracę udało się nawiązać dzięki śródmiejskiemu radnemu Danielowi Ładze. Maseczki uzupełnią środki bezpieczeństwa wprowadzone dotychczas przez władze dzielnicy. Będą wykorzystywane przez urzędników mających bezpośredni kontakt z mieszkańcami, w tym przez kucharzy, opiekunów i pracowników dostarczających żywność podopiecznym Centrum Pomocy Społecznej Dzielnicy Śródmieście im. prof. A. Tymowskiego.

 

Wietnamczycy pomagają Polakom

Pomoc w postaci maseczek została przekazana przez społeczność wietnamską w Polsce, zrzeszoną w ramach Komitetu ds. zwalczania koronawirusa SARS-CoV-2. Komitet tworzą: Stowarzyszenie Przedsiębiorców Wietnamskich - Hội Doanh Nghiệp Việt Nam, Stowarzyszenie Wietnamczyków w Polsce, Towarzystwo Buddyjskie w Polsce, Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości w Wólce Kosowskiej "Wólka Center", a także indywidualne osoby.

 

Członkowie społeczności na bieżąco szyją dwuwarstwowe bawełniane maseczki ochronne, które są dostarczane jako darowizna szpitalom, urzędom i innym instytucjom pracującym bezpośrednio z mieszkańcami. Świadczona pomoc obejmuje ponadto przekazywanie potrzebującym placówkom rękawiczek i środków do dezynfekcji (ze zbiórek społecznych). W akcji #VNJesteśmyzWami licznie uczestniczą również restauracje wietnamskie – dostarczają lekarzom oraz ratownikom medycznym darmowe posiłki. Dodatkowo, społeczność przekazała polskim instytucjom ponad 4 tys. sztuk nowoczesnych testów na obecność koronawirusa. Testy dają wynik do 2 godzin po otrzymaniu materiałów przez laboratorium. Ich zakup został sfinansowany w połowie przez firmę VIFON Wietnam, a w połowie przez społeczność wietnamską (zorganizowano społeczną zbiórkę funduszy).

 

 

Źródło: UD Śródmieście 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda