mobile
REKLAMA

Stolica pomaga osobom w kryzysie bezdomności przetrwać pandemię i zimę

Niskie temperatury powietrza, opady śniegu i trwająca pandemia koronawirusa to trudny okres dla osób w kryzysie bezdomności. Aby zapewnić im pomoc, miasto otwiera dodatkową placówkę, w której mogą znaleźć schronienie.

inf. prasowa
Stolica pomaga osobom w kryzysie bezdomności przetrwać pandemię i zimę

- Osoby w kryzysie bezdomności potrzebują ochrony przed wychłodzeniem w okresie zimy oraz pomocy w radzeniu sobie ze skutkami pandemii – mówi Aldona Machnowska-Góra, zastępczyni prezydenta m.st. Warszawy, odpowiedzialna m.in. za obszar miejskiej pomocy społecznej. – Kolejna placówka, którą właśnie uruchomiliśmy w miejskim budynku przy ul. Paska 10, działa całodobowo i zapewnia 20 miejsc noclegowych. Osoby w kryzysie bezdomności mogą tam znaleźć schronienie i otrzymać wyżywienie – podkreśla wiceprezydentka.

Podobna placówka, która dysponuje interwencyjnymi miejscami noclegowymi, działa również przy ul. Myśliborskiej 53 – obydwa punkty prowadzi miejska jednostka Warszawskie Centrum Integracji „Integracyjna Warszawa".

 

Łącznie w Warszawie dysponujemy ponad 1,4 tys. miejsc dla osób w kryzysie bezdomności. To zarówno schroniska, ale również noclegownie, ogrzewalnie i placówki z interwencyjnymi noclegami – zaznacza wiceprezydentka, Aldona Machnowska-Góra.

 

Warszawa zapewnia również posiłki i paczki żywnościowe w sześciu jadłodajniach na terenie miasta oraz możliwość kąpieli w łaźniach. Po ulicach Warszawy jeździ też specjalny autobus, tj. Mobilny Punkt Poradnictwa, w którym osoby w kryzysie bezdomności mogą uzyskać wsparcie, poradę, informację, ogrzać się oraz dotrzeć do placówki, w której otrzymają dalszą pomoc. 

 

 

 

 

 

Źródło: UM Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda