mobile

Trudne wyzwanie przed siatkarzami MOS Wola

Już w najbliższy weekend rywalizację w fazie play-off II ligi mężczyzn rozpoczną siatkarze MOS Wola Warszawa. Rywalem stołecznej drużyny będzie BAS Białystok.

Marcin Kalicki
Trudne wyzwanie przed siatkarzami MOS Wola

W połowie lutego zakończyła się runda zasadnicza II ligi. Dziewięć drużyn rywalizowało ze sobą oto, by na koniec rozgrywek znaleźć się w najlepszej czwórce, która rozpoczyna walkę o awans do I ligi. Najlepsza drużyna sezonu zasadniczego - BAS Białystok podejmie w najbliższy weekend czwarty zespół ligi - MOS Wola Warszawa, zaś drugie KS Metro Warszawa zmierzy się z inną ekipą ze stolicy Podlasia - Bestios Białystok. Sezon na 5. miejscu zakończyła już stołeczna Legia. Drużyny z miejsc 6-9 będą natomiast walczyły o utrzymanie się w lidze.

Najbliższe mecze MOS Wola:

29.02.2020, godz. 18:00 BAS Białystok - MOS Wola Warszawa

1.03.2020, godz. 18:00 BAS Białystok - MOS Wola Warszawa

11.03.2020 MOS Wola Warszawa - BAS Białystok

Rywalizacja toczyła się będzie do trzech wygranych. W przypadku nierozstrzygnięcia rywalizacji w trzech pierwszych meczach kolejne spotkania odbędą się: w Warszawie (czwarte) i Białymstoku (piąte).

O zakończenie sezonu i rywala w fazie play-off trenera MOS Wola Warszawa - Krzysztofa Wójcika zapytał redaktor Marcin Kalicki.

M.K.: Zajęliście czwarte miejsce po rundzie zasadniczej co dało Wam awans do fazy play-off. Taki był przedsezonowy cel drużyny?

K.W.:  Tak, udało nam się zrealizować cel na ten sezon jakim był udział w play-off. Liga była w tym roku wyjątkowo wyrównana i jeden mecz mógł przekreślić występny w najlepszej czwórce, ale mógł też nam dać drugie miejsce. Cieszymy się jednak z tego co mamy i gramy dalej.

M.K.: Przed Wami już w najbliższy weekend ciężkie starcie z BAS-em Białystok. Ostatni mecz ligowy rozegrałyście niespełna miesiąc temu. Jak wygląda przygotowanie zawodników do takiej rywalizacji?

K.W.: Po wcześniejszym niż inne drużyny zakończeniu ligi było kilka dni wolnego, a później zabraliśmy się do ciężkiej pracy i myślę, że będziemy gotowi na starcie z BAS-em. W ostatnich dniach rozegraliśmy mecze sparingowe ze Spartą Grodzisk Mazowiecki i Iskrą Warszawa, oba wygrywając 4:0. Wczoraj jeszcze raz zagraliśmy z drużyną z Grodziska remisując 2:2. W sobotę udamy się na weekend do Białegostoku.

M.K.: Czego zatem kogą się spodziewać kibice w rywalizacji z BAS-em?

K.W.: Rywalizacja będzie na pewno trudna, faworytem nie jesteśmy. Ale chcemy się pokazać z jak najlepszej strony i bić się o każdy punkt.

Zapraszamy do kibicowania stołecznym siatkarzom.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda