Trzynasta wygrana Skry. Festiwal strzelecki na Okopowej

Prawdziwy festiwal strzelecki urządzili sobie w ostatniej kolejce B Klasy piłkarze Skry 1921 Warszawa. Mecz z UKS AMS Warszawa zakończył się wynikiem 13:0.

W spotkaniu 13. kolejki rozgrywanym na boisku Zespołu Szkół im. Michała Konarskiego przy ul. Okopowej faworytem była Skra – lider rozgrywek, choć nikt nie spodziewał się, aż takie różnicy. Podopieczni trenera Karola Stolarskiego już w pierwszej minucie objęli prowadzenie. Bramkarza gości pokonał niezastąpiony w tym sezonie Łukasz Kulesza. W trzynastej minucie było już 2:0, a gola dla gospodarzy zdobył Adrian Augustowski. Kolejne dwa trafienia padły pomiędzy trzydziestą trzecią a trzydziestą szóstą minutą. Pierwsza połowa zakończyła się wygraną „Żółto-Czerwonych” 4:0.

Drugie czterdzieści pięć minut to całkowita dominacja gospodarzy. Piłkarze Akademii Mistrzostwa Sportowego stopniowo tracili siły i koncentrację co wykorzystali zawodnicy Skry strzelając rywalom kolejne dziewięć bramek. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został Jurij Martynowicz.

Skra, jako jedna z niewielu drużyn na Mazowszu, pozostała niepokonana w obecnym sezonie i pewnie rozsiadła się w fotelu lidera.

– Po przedstawionej taktyce przez trenera przed meczem wiedzieliśmy co mamy robić na boisku. Rywal był nam znany i wiedzieliśmy po co przyjechaliśmy, a dokładnie po trzynaste zwycięstwo z rzędu w lidze. Jako liderzy nie lekceważyliśmy przeciwnika, ponieważ każda drużyna może urwać punkt. Na szczęście wszystko poszło zgodnie z planem i mogliśmy się cieszyć z bramek, które zdobyła cała drużyna – powiedział po meczu Łukasz Kulesza, jeden z najlepszych piłkarzy na boisku.

Skra 1921 Warszawa – UKS AMS Warszawa 13:0 (4:0)

Żółta kartka: Marcin Cichecki

Bramki: Łukasz Kulesza (1, 33, 47), Adrian Augustowski (13, 78), Krystian Ambroziak (36, 73), Kostiantyn Homon (55, 64), Paweł Grabski (57, 80), Aleksander Mołoniewicz (83-sam), Jurij Martynowicz (88).

Skra: Vitalii Umanskyi, Michał Sitek, Karol Wierzchoń (70 – Adam Florjanowicz- Błachut), Jurij Martynowicz, Bartosz Niemyjski (50 – Robert Tomaszewski), Karol Kurek (50 – Jakub Orliński), Łukasz Kulesza (50 – Paweł Grabski), Bartosz Kamiński, Kostiantyn Homon (65 - Konrad Stachacz), Adrian Augustowski (84 – Jakub Olbryś), Krystian Ambroziak (76 – Artur Olkowski).

AMS: Radosław Dzida, Marcin Cichecki, Jacek Janura (37 – Aleksander Mołoniewicz), Mateusz Kaim (77 – Jakub Saganek), Łukasz Kaszuba (77 – Jan Łatacz), Andrzej Niedziółka (57 – Piotr Nowocień), Jakub Nieszporek (57 – Michał Grzeszczyk), Michał Niziołek (70 – Antoni Moskwa), Szymon Paziewski, Jarosław Serafin, Oleksandr Tarhonin.

Już w najbliższą niedzielę, 23 kwietnia przed zawodnikami trenera Stolarskiego kolejne wyzwanie. Tym razem Skra zagra ze Spartą Marki, ponownie na boisku przy ul. Okopowej. Początek meczu o godz. 14:30. Zapraszamy na trybuny wolskiego obiektu.