mobile

Ulicą Kasprzaka niebawem pojedzie tramwaj

To niezwykle istotny krok do ułożenia nowego torowiska na Woli. Tramwaje Warszawskie podpisały wczoraj umowę na zaprojektowanie trasy tramwajowej na ul. Kasprzaka. Nowe tory pozwolą mieszkańcom południowej części dzielnicy szybko dojechać do centrum.

Informacja prasowa
Ulicą Kasprzaka niebawem pojedzie tramwaj

Za 12 miesięcy będzie gotowa szczegółowa dokumentacja projektowa niezbędna do zbudowania nowej trasy tramwajowej na Kasprzaka między Wolską i Skierniewicką. Jej długość wyniesie ok. 3,5 km – na odcinku 2 km zbudowane zostanie zupełnie nowe torowisko, a istniejące tory na ul. Wolskiej i Kasprzaka, mające blisko 1,2 km, zostaną zmodernizowane. Na projektowanej trasie pasażerowie będę mogli korzystać z sześciu nowych przystanków. Powstaną przy Płockiej, przy przystanku kolejowym Warszawa Wola oraz przy Ordona. Nowe torowisko będzie biegło wzdłuż szybko rozbudowujących się osiedli na Odolanach. Tramwaj zapewni kilku tysiącom mieszkającym tam warszawiaków sprawny i wygodny dojazd do stacji metra przy rondzie Daszyńskiego, a także do centrum Warszawy. Nowe tory, podobnie jak na świeżo zmodernizowanym odcinku na ul. Puławskiej będą obsadzone zielenią.

Tutaj można zobaczyć film z przelotu trasą nowej trasy na ul. Kasprzaka.

Szczegóły zamówienia

Zamówienie obejmuje opracowanie dokumentacji budowy i przebudowy trasy tramwajowej na ul. Kasprzaka (między ul. Karolkową i Sowińskiego) oraz na ul. Wolskiej (od ul. Elekcyjnej do Kasprzaka). BPBK SA – firma, która zajmie się projektowaniem – ma również obowiązek uzyskania decyzji administracyjnych potrzebnych do przeprowadzenia robót budowlanych, których koniec zaplanowany został na 2023 rok.

Poprawa komunikacji miejskiej

W 2019 roku prowadzone będą intensywne prace przygotowujące do budowy kilku tras tramwajowych: na Wilanów, przez Wolę, Ochotę i Mokotów, a także na Gocław i tzw. zieloną Białołękę. Ich budowa jest jednym z priorytetów działania Rafała Trzaskowskiego, prezydenta m.st. Warszawy. Do realizacji tych inwestycji pozyskane zostaną środki europejskie.

 

Źródło: Urząd m.st. Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda