mobile

Urodzinowy wieczór z piosenkami Anny German

15 lutego na mapie kulturalnej Ursynowa pojawi się Salonik Muzyczny. Dzień wcześniej przypadają 84. urodziny Anny German. Na otwarciu Saloniku nie zabraknie więc piosenek z repertuaru tej artystki.

Anna Tomasik
Urodzinowy wieczór z piosenkami Anny German

    W najbliższą sobotę na Ursynowie swoją działalność zainicjuje Salonik Muzyczny. Ma być kameralnie, klimatycznie i elitarnie. Lokalizacja też nie byle jaka, bo patronem ulicy jest Jan Cybis, pedagog, a przede wszystkim artysta, uchodzący za czołowego reprezentanta nurtu kolorystycznego w malarstwie lat 30-tych XX wieku i sztuce powojennej.

    Pomysłodawczynią projektu jest Ludmiła Piechowska, nauczycielka śpiewu, rosyjska artystka estradowa polskiego pochodzenia i prezes Fundacji „Diamentowy Głos”. Osoba niezwykle pogodna i serdeczna. I z pewnością nietuzinkowa. Kocha ludzi, artystów i sztukę w pełnym tego słowa znaczeniu. To z jej właśnie inicjatywy powstał przed laty Polski Fan Club Anny German, który ma też swój profil na FB oraz pierwsze w Polsce Integracyjne Studio muzyczno-logopedyczne „Bastet”. Piechowska w swojej działalności nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Wciąż ma głowę pełną marzeń, które z wytrwałością i uporem godnym podziwu wciela w życie. Teraz przyszła pora na Salonik Muzyczny.

    Przeglądając propozycje repertuarowe na najbliższe tygodnie już dzisiaj śmiało można stwierdzić, że Salonik Muzyczny będzie kolejnym udanym przedsięwzięciem Ludmiły Piechowskiej, a relacje z organizowanych w nim wydarzeń z pewnością nie jeden raz zagoszczą na portalu „Informatora Stolicy”.

    Salonik Muzyczny na Ursynowie przy ulicy Jana Cybisa 4 zaprasza w swoje progi już w najbliższą sobotę, 15 lutego br., o godzinie 17.00, na muzyczny koncert dedykowany pamięci zmarłej w 1982 roku piosenkarki, Anny German. Piosenki z jej bogatego repertuaru przypomną: Ludmiła Piechowska, Wojciech Dąbrowski, Małgorzata Kalińska i Małgorzata Siemieniec.        Wydarzeniu towarzyszy Wystawa Portretów Anny German.

    Salonik Muzyczny ma być miejscem kameralnym, więc ilość miejsc jest ograniczona.

Cena biletu: 50,00 złotych.

    Bilet można nabyć wnosząc za niego opłatę na konto Fundacji „Diamentowy Głos”  03154011572034909584760001 – koniecznie z dopiskiem „na cele statutowe fundacji”. Potwierdzenie wpłaty bądź też nazwisko osoby wpłacającej należy podać przy wejściu do Saloniku Muzycznego.

    Uzyskane z koncertu środki przeznaczone będą na prowadzenia zajęć terapeutycznych z osobami niepełnosprawnymi.

Anna Tomasik

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda