mobile

„Uwaga! Lód jest kruchy” - Baw się bezpiecznie

Dzisiaj, w Komisariacie Rzecznym Policji odbyła się premiera filmu profilaktycznego pt.: "Uwaga! Lód jest kruchy". Film powstał z inicjatywy BBiZK m.st. Warszawy i Komisariatu Rzecznego Policji, przy współudziale Straży Miejskiej oraz Państwowej Straży Pożarnej. W seansie udział wzięły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Ząbkach.

TAGI
„Uwaga! Lód jest kruchy” - Baw się bezpiecznie

Podczas spotkania mł. asp. Kinga Czerwińska przypomniała pierwszoklasistom o bezpiecznym zachowaniu w czasie ferii, szczególnie podczas zabaw na dworze.

Ferie w województwie mazowieckim zaczynają się w poniedziałek, ale policjanci od dawna przygotowują dzieci do ich bezpiecznego spędzenia. Dlatego też został przygotowany specjalny film profilaktyczny pod tytułem "Uwaga! Lód jest kruchy", który od dzisiaj jest pokazywany dzieciom podczas spotkań z policjantami. Film został zrealizowany przez  Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m.st. Warszawy i Komisariat Rzeczny Policji, przy współudziale Straży Miejskiej oraz Państwowej Straży Pożarnej.

Dzisiaj, dokładnie o 9:30 w siedzibie komisariatu na ul. Wybrzeże Szczecińskie 6 odbyło się spotkanie  mundurowych z uczniami klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ząbkach, podczas którego odbyła się premiera filmu "Uwaga! Lód jest kruchy". Dzieci z ogromnym zainteresowaniem obejrzały, jak mają się zachować, gdy ktoś potrzebuje pomocy oraz gdzie mają się bawić, aby były bezpieczne. Mł. asp. Kinga Czerwińska opowiedziała pierwszoklasistom o zasadach bezpieczeństwa zimą. Przypomniała, co zrobić gdy widzimy, że pod kimś zarwał się lód, a także jak zachować się, gdy sami jesteśmy ofiarą wypadku.
Na zakończenie spotkania, już w penerze, najmłodsi obejrzeli policyjny oraz strażacki sprzęt. Każdy z uczestników spotkania otrzymał także książeczkę pt.: „Kapitan Wyderka”.
Źródło : Policja/ij

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda