mobile
REKLAMA

WARSAW Booster’20 – miejski program akceleracyjny

Wystartowała rekrutacja do 7. edycji miejskiego programu wsparcia start-upów WARSAW Booster’20. Tegoroczna edycja skierowana jest do młodych firm technologicznych oraz twórców o niezarejestrowanej działalności.

inf. prasowa
WARSAW Booster’20 – miejski program akceleracyjny

Do projektu mogą zgłaszać się firmy prowadzące działalność nie dłużej niż 3 lata oraz start-upy na początkowym etapie rozwoju. Miasto zaprasza wszystkich, którzy mają pomysł na produkt lub usługę, które wspierają innowacyjną transformację miasta i korzystnie wpływają na jakość życia jego mieszkańców oraz infrastruktury, koncepcji środowiskowej, urbanistycznej, logistycznej, aspektów związanych z bezpieczeństwem, formy stosunków gospodarczych i społecznych. Poszukiwane są pomysły, które wykorzystują różne rozwiązania technologiczne – w tym sztuczną inteligencję, internet rzeczy, big data, cloud computing oraz wirtualną lub rozszerzoną rzeczywistość.

– Start-upy odgrywają bardzo ważną rolę w budowaniu ekosystemu nowoczesnego miasta, kreując innowacyjne rozwiązania, które służą jego mieszkańcom i użytkownikom – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent stolicy i dodaje – W tegorocznej, siódmej już edycji programu akceleracyjnego, szczególnie zapraszamy tych przedsiębiorców, których rozwiązania niwelują negatywne skutki kryzysu bądź wzmacniają zdolności adaptacyjne do zmian. Wszystkie innowacyjne rozwiązania, które wnoszą wartość dla Warszawy są cenne - dlatego takimi programami chcemy wspierać ich rozwój.

20-stkę wybranych w procesie rekrutacji start-upów czeka indywidualna ścieżka akceleracji, którą przejdą ramię w ramię z ekspertami z największych korporacji, doświadczonymi doradcami oraz mentorami. Laureatów tegorocznej rekrutacji poznamy już na początku września. 12 kolejnych tygodni poświęcą pracy nad założeniami swoich pomysłów, aby zaprezentować je miejskiej publiczności, liderom biznesu oraz inwestorom na przełomie listopada i grudnia 2020 r.

Trzy, wyróżniające się potencjałem dalszego rozwoju, projekty zostaną nagrodzone podczas finałowego Demo Day środkami finansowymi w wysokości 45 000 zł, 30 000 zł oraz 12 500 zł.

Operatorem tegorocznej edycji jest konsorcjum trzech fundacji, o bogatym doświadczeniu wspierania innowacyjności: Fundacja Koalicja na rzecz Polskich Innowacji, Fundacja Mobile Open Society Through Technology (MOST) oraz Fundacja Startup Hub Poland. Celem tego konsorcjum jest połączenie różnych środowisk i wykorzystanie potencjału osób z wielu organizacji, aby stworzyć unikalne warunki dla rozwoju miejskich innowacji.

–  Każdego dnia nasz zespół pracuje z młodymi przedsiębiorcami pomagając im rozwijać ich organizacje. Szczególną troską otaczamy tzw. przedsiębiorców pozytywnego wpływu czyli takich, którzy chcą przez prowadzenie firmy budować wspólnotę i dbać o środowisko. Miasta mają kluczowe znaczenie dla naszych celów. Liczymy, że do programu zgłoszą się ambitni przedsiębiorcy którzy wiedzą jak poprzez technologie poprawić, choćby odrobinę, funkcjonowanie miasta w którym żyjemy. A my damy im wiedzę i kontakty których potrzebują by to osiągnąć - mówi Jan Kaczmarek, prezes fundacji Mobile Open Society Through Technology (MOST).  

– Fundacja Startup Hub Poland realizowała już w przeszłości projekty akceleracyjne z Miastem. Jej misja niezmiennie polega na przyciągnięciu do Warszawy najlepszych start-upów z Polski i zagranicy. Ambitne metropolie tej części świata rywalizują o reputację miejsca pierwszego wyboru wśród innowatorów i inwestorów. Warszawa żółtą koszulkę lidera utrzymuje m.in. dzięki konsekwentnemu wsparciu dla młodych i obiecujących technologicznie projektów. Gościnność i otwartość Warszawy dla start-upów - także tych spoza Polski – zbliża nasz ekosystem w swojej różnorodności do izraelskiego, szwedzkiego czy amerykańskiego przekonuje Maciej Sadowski, CEO Fundacji Startup Hub Poland.

– Jako Koalicja chcielibyśmy wnieść do programu, jak najwięcej - dzielić się wiedzą i doświadczeniem naszych partnerów korporacyjnych, polskich i zagranicznych firm, administracji i organizacji pozarządowych. Kapitałem KPI jest zaufanie i współpraca - wierzymy, że dzięki temu rodzą się innowacje i tym chcemy się dzielić z wszystkimi uczestnikami projektu  podkreśla Dagmara Krzesińska, CEO Fundacji Koalicja na rzecz Polskich Innowacji.

Zgłoszenia do programu można przesyłać do niedzieli, 13 września, za pomocą formularza znajdującego się na stronie www.warsawbooster20.com.

Program finansowany jest przez m.st. Warszawę.

 

 

 

 

Źródło: UM Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda