mobile
REKLAMA

Warszawa w czołówce miast przyjaznych dla biznesu

W najnowszym rankingu Emerging Europe stolicę Polski doceniono za najlepszą infrastrukturę oraz przyjazność dla biznesu. Warszawa uplasowała się na podium za Budapesztem i Pragą.

inf. prasowa
Warszawa w czołówce miast przyjaznych dla biznesu

Stolica zajęła również pierwsze miejsce w kategorii „Infrastruktura i łączność”, trzecie w kategoriach „Wsparcie lokalnych władz” i „Marka”, a także piąte w kategorii „Pula Talentów”.

 

Dobre lokaty Warszawy w tego typu biznesowych zestawieniach to między innymi efekt doskonałego wykorzystania środków unijnych, rozwoju infrastruktury i rewitalizacji, również w formule PPP – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy i dodaje: - Rynek biurowy w Polsce staje się coraz bardziej atrakcyjny dla inwestorów. Warszawa to miasto otwarte i przyjazne, a jego mieszkańcy to bardzo dobrzy pracownicy. Dlatego stolica jest liderem wśród miast, które cieszą się największym zainteresowaniem biznesu.

 

Lista portalu Emerging Europe sporządzana jest co roku przez opiniotwórczy, londyński think tank o tej samej nazwie. Ranking powstaje na podstawie ankiety, w której głosy oddaje ponad 50 ekspertów z dziedziny lokalizacji biznesu i bezpośrednich inwestycji. Ocenie badaniu poddawanych jest 75 miast, które mają co najmniej 200 tys. mieszkańców lub są stolicami państw położonych w Europie Środkowej, na Bałkanach, w państwach bałtyckich, ale także w Europie Wschodniej (np. na Ukrainie i Białorusi) oraz na Zakaukaziu.

 

W stolicy dobry klimat dla biznesu 

Warszawa utrzymuje swoją pozycję miasta atrakcyjnego dla globalnych koncernów. Zainwestowali tu m.in. Goldman Sachs, BNP Paribas czy JP Morgan. Już 30 firm z listy Fortune Global 500 posiada w stolicy swoje centra usług dla biznesu.

W przyszłym roku do grona międzynarodowych marek prowadzących swoją działalność w Warszawie dołączy Google Cloud, który zlokalizuje w mieście trzy strefy z pełną infrastrukturą IT Google. Obecnie firma buduje hub infrastruktury technicznej i oprogramowania w wynajętych data center, poszukuje też w Warszawie pracowników, którzy będą odpowiadać za infrastrukturę techniczną.

Google Cloud Warszawa będzie sprawować nadzór nad ochroną przed ewentualnymi zakłóceniami usług świadczonych przez platformę Google Cloud nie tylko klientom z Polski, ale także z pozostałych krajów regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Warszawski region jest 9. lokalizacją infrastruktury przetwarzania danych Google w Europie. Od 2007 roku firma zainwestowała w infrastrukturę techniczną w Europie już ponad 15 mld euro. 

 

 

 

Źródło: UM Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda