mobile

Warszawska Akademia Piłki Nożnej wygrywa z Polonią Warszawa!

W meczu 9. kolejki V ligi okręgowej E1 Orlik grupy 2 Warszawska Akademia Piłki Nożnej podejmowała MKS Polonię II Warszawa. Na boisku przy Zespole Szkół Fototechnicznych przy ul. Spokojnej 13 można było obejrzeć niesamowite spotkanie w wykonaniu młodych zawodników obydwu drużyn.

Marcin Kalicki
Warszawska Akademia Piłki Nożnej wygrywa z Polonią Warszawa!

Piłkarze WAPN chcieli zrewanżować się Polonii za porażkę poniesioną w pierwszym meczu przy ul. Konwiktorskiej. 5 maja padł wynik 9:4 dla "Czarnych Koszul". Teraz było inaczej, choć to goście przed końcem prowadzili. Młodym adeptom futbolu zrzeszonym w Warszawskiej Akademii Piłki Nożnej udało się pokonać swoich rówieśników z MKS Polonii ku uciesze licznie zgromadzonych kibiców. Ostatecznie na Woli padł wynik 6:5 dla gospodarzy.

- Mecz Warszawskiej Akademii Piłki Nożnej z Polonią II Warszawa w roczniku 2007 to rewanż za porażkę w 1. rundzie, gdzie do przerwy prowadziliśmy na Konwiktorskiej 4:2 ale ostatecznie ulegliśmy. Mecz rewanżowy w kategorii U-11 miał wiele zwrotów akcji oraz mnóstwo pozytywnych emocji! Cios za cios, poświęcenie, dobra gra piłką pod presją obu drużyn to charakterystyka tego "wydarzenia piłkarskiego"! Spotkanie zapewne zapadnie na długo w pamięci licznie zgromadzonych kibiców, a przede wszystkim chłopcom. Na sześć minut przed końcem młodzi "Akademicy" przegrywali 5-4, aby ostatecznie zrewanżować się rywalowi za poprzednią porażkę i odnieść zasłużone zwycięstwo 6:5, radując się po końcowym gwizdku sędziego, niebywale! Jednym słowem - to było spotkanie trzymające w napięciu do ostatniej sekundy z cyklu spotkania - niezapomniane! - powiedział Grzegorz Siedlecki, trener i prezes WAPN.

Dzięki wygranej piłkarze Akademii umocnili się na drugim miejscu z lidze tracąc tylko trzy punkty do…Polonii. Do zakończenia rozgrywek została jedna kolejka, w której wolscy "Akademicy" zmierzą się z Akademią Talentów Piłkarskich II Warszawa, a zawodnicy Polonii z rocznika 2007 podejmą na własnym stadionie ekipę KS Sokół Warszawa.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda