mobile

Wieczór z laureatami 12. edycji Nagrody Literackiej m.st. Warszawy

Już w najbliższy poniedziałek odbędą się spotkania autorskie z twórcami nagrodzonymi w 12. edycji Nagrody Literackiej m.st. Warszawy – Andrzejem Żorem, pisarzem nagrodzonym w kategorii edycja warszawska oraz Krystyną Dąbrowską, zwyciężczynią w kategorii poezja. Ciepły, lipcowy wieczór, klimatyczna i kameralna przestrzeń Wrzenia Świata, najlepszej warszawskiej księgarnio-kawiarni, czyli warunki idealne do prowadzenia ciekawych rozmów o literaturze.

Informacja prasowa/ fot. pixabay
TAGI
Wieczór z laureatami 12. edycji Nagrody Literackiej m.st. Warszawy

Spotkanie autorskie z Andrzejem Żorem, laureatem 12. edycji Nagrody Literackiej m.st. Warszawy w kategorii edycja warszawska (prowadzi Karolina Głowacka) | start o godzinie 18.00

„Dom. Historia Przytułku św. Franciszka Salezego”, zwycięska książka Andrzeja Żora, autora m.in. zbioru opowiadań „Jedenaście dialogów z porcelanową filiżanką w tle” to pokłosie prac, jakie wykonano w ubiegłych latach przy konserwacji, archiwizacji i cyfryzacji całego zasobu dokumentów związanych z Przytułkiem św. Franciszka Salezego. Budynkiem niezwykłym – nadal otwartym przytułkiem dla potrzebujących, ukrytym w zakątku warszawskiego Solca, świadkiem 120-letniej historii Warszawy. Spotkanie z laureatem to doskonała okazja, by poznać tajemnice tego niezwykłego obiektu i instytucji.

 

Spotkanie autorskie z Krystyną Dąbrowską, laureatką 12. edycji Nagrody Literackiej m.st. Warszawy w kategorii poezja (prowadzi Janusz Drzewucki) | start o godzinie 19.30

„Ścieżki dźwiękowe” Krystyny Dąbrowskiej – poetki, ale również tłumaczki – to tomik wierszy, dla których najważniejszą wartością stały się rozmowy, spotkania z ludźmi i wszystko to, co się z nich wywodzi. W podróży po „Ścieżkach dźwiękowych” poetka snuje opowieść o otaczającej rzeczywistości, którą zamienia w pełną emocji poezję.

 

Po oficjalnej części spotkania uczestnicy będą kontynuować rozmowy o literaturze przy kieliszku wina.

 

8 lipca, godz. 18.00, Wrzenie Świata, ul. Gałczyńskiego 7

 

Laureaci Nagrody Literackiej m.st. Warszawy

W czerwcu podczas uroczystej gali w Nowym Teatrze ogłoszono wszystkich laureatów 12. edycji Nagrody Literackiej m.st. Warszawy. Wyróżnieni autorzy to - obok Andrzeja Żora i Krystyny Dąbrowskiej - Wiesław Myśliwski, Cezary Harasimowicz i Marta Kurczewska. Tytuł Warszawskiego twórcy za całokształt dorobku literackiego przyznano prozaikowi Kazimierzowi Orłosiowi. Laureatów w pięciu kategoriach wyłoniło jury w składzie: Janusz Drzewucki (Przewodniczący Jury), Anna Maria Czernow, Grażyna Borkowska, Krzysztof Masłoń, Karolina Głowacka, Anna Romaniuk i Rafał Skąpski. Laureaci poprzednich edycji to najwybitniejsze postaci polskiej literatury, m.in. Ernest Bryll, Hanna Krall czy Tadeusz Konwicki. Nagroda Literacka m.st. Warszawy docenia również twórców młodszego pokolenia, np. Jakuba Żulczyka czy Marcina Szczygielskiego. Nagroda sięga w swojej historii lat 1926-38, łącząc w sobie wieloletnią tradycję z otwartością na czytelnika i nowe media oraz ma na uwadze promocję czytelnictwa. Nagrodzie towarzyszy szereg wydarzeń popularyzujących literaturę i zachęcających do czytania, m.in.: spotkania autorskie podczas Warszawskich Targów Książki czy spotkania z laureatami w księgarnio-kawiarni Wrzenie Świata oraz podczas literackiego pikniku Imieniny Jana Kochanowskiego organizowanego przez Bibliotekę Narodową.

Źródło: Business and Culture

 

 

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda