mobile

Wirtualna rzeczywistość przeciw realnym zagrożeniom

Od wczoraj, tj. od 9 grudnia, ursynowscy uczniowie uczestniczą w lekcjach o bezpieczeństwie, prowadzonych przy użyciu okularów VR. Dzięki wirtualnej rzeczywistości uczniowie klas 3, 4 i 5 mają szansę poznać zagrożenia płynące z niefrasobliwych i ryzykownych zachowań w sieci. Uczą się także, jak ustrzec się przed porwaniem, czy oszustwem ze strony osób nieznajomych, podających się za znajomych, czy przyjaciół ich rodziców i opiekunów. W dzisiejszym pokazie w Szkole Podstawowej nr 322 przy ul. Dembowskiego 9 udział wzięli przedstawiciele Zarządu Dzielnicy Ursynów: Burmistrz Robert Kempa oraz jego zastępca Jakub Berent.

Redakcja
TAGI
Wirtualna rzeczywistość przeciw realnym zagrożeniom

- Ursynowscy uczniowie w podczas akcji ,,szkoła dookoła" poznają potencjalne zagrożenia, jakie mogą się pojawić w związku z ich codzienną aktywnością w Internecie. Mam nadzieję, że nowatorska formuła wsparcia tak ważnych treści przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa najmłodszych. Podczas zajęć przy wsparciu wirtualnej rzeczywistości staramy się zapobiegać realnym zagrożeniom – mówi Burmistrz Ursynowa Robert Kempa.

O realizowanym projekcie

Projekt ,,(Nie)bezpiecznie wokół nas" finansowany ze środków Dzielnicy Ursynów, realizowany jest w sześciu ursynowskich szkołach podstawowych (96, 319, 322, 323, 340 i 343). Dzięki zastosowanej nowatorskiej metodzie, wykorzystującej techniki wirtualnej rzeczywistości, grupa uczniów może w tym samym czasie oglądać film edukacyjny, w całości koncentrując na nim swoją uwagę. Dzięki obrotowym fotelom, stanowiącym niezbędny element pokazu, uczniowie mogą poruszać się w dowolnym kierunku, śledząc losy bohaterów filmu. Podczas dyskusji po każdym spotkaniu uczniowie mają też możliwość, aby podzielić się swoimi wrażeniami i spostrzeżeniami.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda