Wolski walec jeździ po Dębicy

Siatkarze UMKS MOS Wola Warszawa odnieśli drugie zwycięstwo w turnieju finałowym Mistrzostw Polski juniorów. Po wczorajszej wygranej 3:0 ze Skrą Bełchatów, dziś okazali się lepsi od AKS V LO Resovii Rzeszów.

Podopieczni trenera Konrada Copa fatalnie rozpoczęli spotkanie. Rzeszowianie mocnymi atakami szybko wyszli na czteropunktowe prowadzenie, które cały czas utrzymywali, a w końcowej fazie seta nawet je powiększając. To nie był dobry początek. Krótka przerwa dobrze podziałała na siatkarzy z Warszawy. Choć partia ta początkowo była bardzo wyrównana to w miarę upływu czasu warszawianie pokazali, że powalczą dziś o zwycięstwo. Dobra gra na zagrywce Jakuba Buczka oraz punkty zdobywane przez Michała Gawrzydka i Bartosza Gomułkę pozwoliły na wyrównanie stanu rywalizacji. Dwie kolejne odsłony to bardzo dobra gra zespołu MOS Wola. Poza wymienianymi już Buczkiem i Gomułką świetnie atakował też Piotr Szlęzak (17 punktów w całym spotkaniu), wybrany MVP spotkania. Warszawianie wygrali drugie spotkanie podczas turnieju.

UMKS MOS Wola Warszawa - AKS V LO Resovia Rzeszów 3:1 (19:25, 25:18, 25:16, 25:15)

Skład MOS Wola: Przemysław Gadziński, Michał Kulesza, Jakub Strulak, Piotr Szlęzak, Dawid Bulira, Mateusz Szaniawski, Michał Gawrzydek, Jakub Buczek, Bartosz Gomułka, Kacper Kulesza, Maciej Pieńkowski, Adam Antoński, Jaromir Orlicz, Karol Jakóbczak, Jakub Kurowski, Andrzej Łychowski.

- Mecz był bardzo ciężki i wyrównany. Pierwszy set nie poszedł po naszej myśli, nie wykonywaliśmy założeń, które dał nam nasz trener i statystyk. Jednak podczas zmiany stron trener przemówił nam do rozumu i zagraliśmy bardzo dobra siatkówkę z bardzo dobrym czytaniem gry przeciwnika - powiedział Piotr Szlęzak, najlepszy zawodnik czwartkowego meczu.

Wyniki pozostałych spotkań drugiego dnia Mistrzostw Polski juniorów:

AZS UWM Olsztyn – Eco-Team AZS Stolzle Częstochowa 2:3 (18:25, 25:21, 25:19, 19:25, 9:15)

Hemarpol Norwid Częstochowa – Trefl Gdańsk 3:2 (25:23, 25:16, 21:25, 9:25, 15:10)

EKS Skra Bełchatów – KS Jastrzębski Węgiel 0:3 (23:25, 18:25, 21:25)

W piątek, o godz. 19:00 siatkarze UMKS MOS Wola Warszawa zagrają z inną niepokonaną drużyną – Jastrzębskim Węglem o pierwsze miejsce w grupie.