mobile
REKLAMA

Wystartował projekt dla przedsiębiorców - Academy_Smolna#2021

Trwają zapisy do programu bezpłatnego doradztwa z zakresu prawa, księgowości i biznesu. Tegoroczna edycja prowadzona jest przez Startup Academy. Konsultacje odbywają się w formule online. To nie jedyna oferta, jaką miasto proponuje warszawskim firmom.

inf. prasowa
Wystartował projekt dla przedsiębiorców - Academy_Smolna#2021

Program Academy_Smolna to stała oferta Centrum Przedsiębiorczości Smolna. Edycja 2021 realizowana jest przez Startup Academy. Do grudnia 2021 roku zrealizowane zostanie 680 godzin konsultacji z ekspertami. Osoby zainteresowane założeniem własnej działalności oraz początkujący przedsiębiorcy zainteresowani rozwojem firmy mogą skorzystać z bezpłatnej oferty indywidualnego doradztwa z ekspertami. Projekt  to kompleksowy program doradczy podzielony na trzy kategorie: prawo, księgowość i biznes.

Na uczestników, wybranych 7 firm, czeka również 70 godzin indywidualnego mentoringu. Ze względów epidemiologicznych konsultacje odbywać się będą online. Zapisy na stronie firma.um.warszawa.pl.

W ubiegłorocznym programie Academy_Smolna wzięło udział 361 osób.  Przeprowadzono 662 godziny doradztwa.

 

 Inne propozycje dla początkujących firm

Warszawskie firmy startupowe uczestniczyły też w tegorocznej edycji Wolves Summit –  jednej z najważniejszych europejskich konferencji dla startupów, która od kilku lat odbywa się w Polsce. Przedsiębiorcy, inwestorzy i przedstawiciele korporacji spotykają się, aby wymienić doświadczenia i nawiązać kontakty zawodowe. Konferencja integruje i promuje europejskie startupy.

Wydarzenie otworzyła dyrektor koordynator ds. przedsiębiorczości i dialogu społecznego Karolina Zdrodowska.

- Warszawa to miasto otwarte dla wszystkich. Zależy nam na przyciąganiu talentów i wspieraniu tych już funkcjonujących w stolicy, bo od nich zależy przyszłość miasta i naszej gospodarki. Chcemy działać w warunkach przyjaznych dla rozwoju biznesu, generować innowacje, rozwijać twórczy potencjał i inspirować świat – mówiła Karolina Zdrodowska.

Podczas konferencji uczestnicy zapoznawali się ze światowymi trendami w rozwoju nowych technologii. Jednym z prelegentów był Foodtech.ac współtworzący stołeczny ekosystem innowacji.

 W ciągu ostatnich siedmiu edycji miejskiego programu akceleracyjnego ze wsparcia skorzystało prawie 300 startupów. Na realizację zadania miasto przeznaczyło ponad 2 mln zł. A wysokość nagród finansowych przyznanych laureatom w 2020 r. to 87,5 tys. zł. 

 - Sytuacja pandemiczna, w której się znaleźliśmy, wymusiła przebudowę priorytetów społecznych i gospodarczych. Zmiana dotychczasowych przyzwyczajeń sprawiła, że innowacje zaczęły nabierać jeszcze większego znaczenia – dodała dyrektor Zdrodowska.

Już wkrótce ruszy otwarty konkurs ofert na wybór operatora kolejnej edycji programu akceleracyjnego Warsaw Booster. Wówczas do publicznej wiadomości przekazane zostaną ramowe założenia programu, które będą postawą dla oferentów do opracowania szczegółowej koncepcji najbliższej edycji programu.

 

Warszawa doradza przedsiębiorcom

Dużym zainteresowaniem cieszy się nasze Centrum Przedsiębiorczości Smolna. Dotychczas odwiedziło je ok. 500 osób z pytaniami dotyczącymi tarczy antykryzysowej, działalności gospodarczej czy dofinansowania. Do ewidencji działalności gospodarczej (CEIDG) wprowadziliśmy 239 wniosków. A od początku pandemii konsultanci Punktu Informacyjnego CPS obsłużyli ponad  2 344 osób - przedsiębiorców i osób planujących działalność gospodarczą.

Planujemy także kolejną edycję spotkań #NET_SMOLNA,  wspomagających rozwój firmy poprzez tworzenie odpowiednich warunków współpracy z innymi podmiotami.

W zeszłym roku odbyło się 13 bezpłatnych spotkań sieciujących połączonych z warsztatami dla przedsiębiorców sektora MŚP z Warszawy i okolic. Odbyły się po raz pierwszy w formule online i wzięło w nich udział łącznie 337 osób.

Program spotkań  #NET_SMOLNA 2021  będzie pomagał uczestnikom rozwijać praktyczne kompetencje w zakresie prowadzenia firmy, wdrażać pomysły w życie, a także nawiązywać nowe kontakty biznesowe. Kolejna edycja programu będzie wsparciem dla małych i średnich firm, które przeżywają trudności związane z sytuacją epidemiologiczną.

Jeżeli sytuacja epidemiologiczna pozwoli, planujemy wznowić bezpłatne szkolenia #OPEN_SMOLNA. To cykliczne szkolenia, które są adresowane z jednej strony do osób, które myślą o założeniu własnej firmy i interesują je aspekty formalno-prawne, środki jakie można pozyskać na rozpoczęcie takiej działalności, a z drugiej strony do  osób, które prowadzą działalność gospodarczą i szukają środków na rozwój firmy czy zatrudnienia.

 

 

 

 

Źródło: UM Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda