mobile
REKLAMA

Zmiany na wiaduktach Trasy Łazienkowskiej

Wiadukty Trasy Łazienkowskiej czeka generalna przebudowa. W wakacje Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych zamierza ogłosić przetarg na realizację tej inwestycji. Do czasu przebudowy musimy wprowadzić częściowe ograniczenia w ruchu na wiaduktach.

inf. prasowa
Zmiany na wiaduktach Trasy Łazienkowskiej

Wiadukty na Agrykoli są częścią wybudowanej w latach 70. XX wieku Trasy Łazienkowskiej. Dziś korzysta z niej ponad 100 tysięcy pojazdów dziennie. Po blisko 50 latach intensywnej eksploatacji obiekty te, podobnie jak wszystkie tego typu konstrukcje Trasy Łazienkowskiej, wymagają gruntownej modernizacji i dostosowania do obecnie obowiązujących standardów. W minionych latach wymianę przeszły obiekty na węzłach z Wisłostradą i Wałem Miedzeszyńskim. Od kilku tygodni trwają prace przy odbudowie wiaduktu na Przyczółku Grochowskim.

Podobny los czeka wiadukty na Agrykoli. Mają one zostać rozebrane i wybudowane od nowa. Nośność obiektów jest utrzymywana dzięki zastosowaniu tymczasowych podpór. Dla bezpieczeństwa użytkowników obiektu miasto musi jednak wprowadzić dodatkowe środki ostrożności. Dlatego doraźnie wprowadza się ograniczenie prędkości do 40 km/h na obu wiaduktach (na odcinku ok. 400 metrów). Wydłuży to czas przejazdu wiaduktem o ok. pół minuty, za to zmniejszy ryzyko dalszych uszkodzeń konstrukcji. Ogranicza się również dopuszczalny tonaż pojazdów, poruszających się lewymi, wewnętrznymi pasami obiektu do 5 ton.

Te utrudnienia potrwają tylko do czasu przebudowy obiektu. Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych złożył już wniosek o zezwolenie na realizację tej inwestycji. Prace nad projektem przedłużały się m.in. ze względu na ponad dwuletnie oczekiwanie na decyzję środowiskową. Przetarg na przebudowę drogowcy chcą ogłosić w wakacje tego roku.

Prace obejmą nie tylko wymianę obiektów. Przy okazji zostaną one również dostosowane do obecnych standardów. Obiekty zostaną poszerzone tak, aby zmieścić również ruch pieszych i rowerów. Powstaną także pochylnie, umożliwiające łatwy dostęp do przystanków autobusowych Rozbrat.

 

 

 

Źródło: UM Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda