mobile
REKLAMA

Żużel na stadionie, kolarze na Puławskiej

W sobotni wieczór, 18 maja, na PGE Narodowym zagoszczą żużlowcy. W związku z wydarzeniem ograniczony będzie wjazd na Saską Kępę. Dzień później na ul. Puławskiej będą rywalizowali kolarze. Zostaną wprowadzone zmiany w ruchu i kursowaniu komunikacji miejskiej. 

Informacja prasowa/ fot. pixabay
TAGI
Żużel na stadionie, kolarze na Puławskiej

Żużlowcy na stadionie

W sobotę, 18 maja, o godz. 19.00 na PGE Narodowym odbędzie się impreza żużlowa Boll Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland. W godz. 16.00-19.00 wyłączony z ruchu indywidualnego, za wyjątkiem pojazdów osób posiadających identyfikatory SK (wydawane przez Urząd Dzielnicy Praga-Południe), pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego, taksówek oraz pojazdów jednośladowych, będzie obszar Saskiej Kępy ograniczony ulicami: al. Józefa Poniatowskiego, al. J. Waszyngtona, ul. Międzynarodowa, al. Stanów Zjednoczonych oraz Wał Miedzeszyński. Dopuszczony będzie przejazd wiaduktem ul. Saskiej i ul. Brazylijską do al. Stanów Zjednoczonych.

 

W przypadku zamknięcia przez Policję mostu Józefa Poniatowskiego, ok. godz. 22.00, na trasy objazdowe zostaną skierowane tramwaje linii: 7, 9, 22, 24, 25 i M oraz autobusy linii: 102, 111, 117, 146, 147, 158, 166, 507, 517, 521, N22, N24 i N72. Uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa Z, kursująca na trasie: pl. A. Zawiszy – Al. Jerozolimskie – Nowy Świat – Al. Ujazdowskie – Trasa Łazienkowska – most Łazienkowski – Wał Miedzeszyński – Zwycięzców – Saska – al. J. Waszyngtona – rondo Wiatraczna.

 

Po zakończeniu imprezy uruchomione zostaną dodatkowe kursy autobusów linii 509 z ronda J. Waszyngtona w kierunku Nowodworów i Gocławia, a także dodatkowe kursy tramwajów linii 3 (al. Zieleniecka – Annopol) i 26 (al. Zieleniecka – Os. Górczewska).

 

Noc Muzeów

W nocy z soboty na niedzielę, z 18 na 19 maja, odbędzie się 16. edycja Nocy Muzeów. Z tego powodu wyłączona z parkowania będzie ul. Ząbkowska w rejonie dawnej fabryki Koneser, pomiędzy ulicami Nieporęcką i Markowską. Nie będzie można również zaparkować na ul. Mińskiej w rejonie Soho Factory.

 

Rowerzyści na Puławskiej

W niedzielę, 19 maja, od godz. 11.00 na ul. Puławskiej będą rywalizowali uczestnicy III. Mokotowskiego Kryterium Kolarskiego o Puchar Burmistrza Mokotowa. Kolarskie miasteczko będzie zlokalizowane na ul. Broniwoja w pobliżu Skweru Grupy AK „Granat”. Obok znajdą się start i meta wyścigów. Zawodnicy pojadą ulicami: Broniwoja – Wielicka – Ksawerów – Puławska. Będą poruszać się zachodnią jezdnią ul. Puławskiej do pętli tramwajowej Wilanowska, tam zawrócą i tą samą jezdnią pojadą do ul. J.P. Woronicza, gdzie ponownie zawrócą, kierując się dalej do mety na ul. Broniwoja.

 

Od godz. 7.00 do 16.00 wyłączona z ruchu samochodów będzie jezdnia ul. Puławskiej w kierunku Ursynowa na odcinku od skrzyżowania z ul. J.P. Woronicza do al. Wilanowskiej. Nie będzie można wyjechać na ul. Puławską w kierunku Ursynowa z ulic: L. Idzikowskiego, Domaniewskiej i Japońskiej. Objazd dla kierowców zostanie poprowadzony ulicami: J.P. Woronicza – al. Niepodległości – al. Wilanowska. Ruch na drugiej jezdni ul. Puławskiej będzie odbywał się normalnie.

 

Przez cały dzień na ul. Broniwoja będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela. Ulica będzie zamknięta dla ruchu w godz. 7.00 – 19.00.

 

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: www.infoulice.um.warszawa.pl oraz www.facebook.com/infoulice, natomiast komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego znajdują się na stronie: www.wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 (powiadomienia.um.warszawa.pl) można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS o utrudnieniach w ruchu w stolicy.

Źródło: UM Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda