Zwycięska sobota dla Hutnika

Hutnik Warszawa wygrał na wyjeździe z Podlasiem Sokołów Podlaski 4:0, w meczu 21. kolejki IV ligi mazowieckiej, grupy północnej. Zwycięstwo odnieśli również koszykarze.

Przemysław Popek

Piłkarze Hutnika szybko ruszyli do ataku. W 13. minucie Erwin Nowik zagrał długą piłkę do Macieja Baranowskiego. Obrońca "Dumy Bielan"  odegrał w pole karne do Maksymiliana Vogtmana, który strzałem z 10 metrów wbił futbolówkę do bramki. Siedem minut później, napastnik miał już na koncie dwa trafienia. Mateusz Piwko podał do Pawła Tarnowskiego, który wystawił piłkę Vogtmanowi. Napastnik klubu z Bielan celnym strzałem podwyższył prowadzenie. Do przerwy „Hutnicy” prowadzili różnicą dwóch goli. Po zmianie stron, w 54. minucie doskonałą okazję miał Tarnowski, jednak na nierównym boisku piłka mu podskoczyła i uderzył tuż nad poprzeczką. Dziesięć minut później, dobrą szansę stworzył sobie Łukasz Szala, ale strzelił minimalnie obok słupka. W 69. minucie Nowik sfaulował w polu karnym i sędzia główny wskazał na jedenasty metr. Jednak kapitalną interwencją wykazał się Karol Pasturczyk, który obronił strzał z jedenastu metrów. Ponadto, bramkarz „Dumy Bielan” bardzo dobrze bronił w dwóch innych sytuacjach. Cztery minuty potem hat-tricka ustrzelił Vogtman. Asystował mu Kamil Wiśniewski. Rezultat meczu został ustalony w 77. minucie. Drugą asystę zanotował Wiśniewski, który zagrał prostopadle do wychodzącego sam na sam z bramkarzem Aleksandra Czyża. Dla wprowadzonego na boisku chwilę wcześniej napastnika był to pierwszy kontakt z piłką. Czyż pewnie pokonał bramkarza i zdobył tym samym czwartą bramkę dla Hutnika. W 55. minucie na środku boiska doszło do groźnego starcia między Piwko a zawodnikiem gospodarzy, Dawidem Kobusem. Obaj gracze mieli rozcięte głowy i musieli opuścić boisko oraz pojechać do szpitala. Zawodnikowi Hutniak nic poważnego się nie stało, wrócił razem ze zwycięską drużyną do Warszawy, lecz czeka go kilka dni przerwy. Za tydzień Hutnik zagra na własnym boisku z Mławianką Mława. Mecz jest zaplanowany na sobotę, godzinę 11.00.
Niezwykle ważne zwycięstwo odnieśli w meczu na szczycie koszykarze Hutnika, pokonując UKS GIM 92 Ursynów Warszawa różnicą 17 punktów (71:54). Tym samym „Hutnicy” wskoczyli na pozycję samodzielnego lidera ligi. Kolejny mecz już w sobotę przy ul. Lindego 20, gdzie „Duma Bielan” zmierzy się z drużyną Uniwersytetu Warszawskiego. Początek spotkania o godz. 16.00.