Zwycięstwo na koniec sezonu

Zwycięstwem zakończyli sezon 2023/2024 siatkarze MOS Wola Tramwaje Warszawskie. Podopieczni trenera Szymona Szlendaka w ostatnim meczu rundy zasadniczej pokonali KS Lechię II Tomaszów Mazowiecki.

Ostatnie spotkanie rozgrywek II ligi zawodnicy z Rogalińskiej rozegrali przed własną publicznością. Już przed spotkaniem „Tramwajarze” byli pewni tego, że mijający sezon zakończą na piątej lokacie. Mimo to warszawianie chcieli pokazać się przed własną publicznością z jak najlepszej strony. I zadanie to udało się. Siatkarze MOS Wola po wygraniu pierwszego seta, dwa kolejne oddali co prawda rywalom, ale później, pewnie wygrali czwartego i piątego seta, a w rezultacie cały mecz 3:2.

Wygrywamy ostatni mecz sezonu i to jest na pewno powód do radości. Mimo, że od kilku kolejek mieliśmy już pewne piąte miejsce to zafundowaliśmy sobie i naszym kibicom jeszcze na koniec dobrą grę i fajne emocje. Mecz w liczbach był bardzo wyrównany, a w mojej ocenie szalę zwycięstwa przeważyła nasza dyspozycja w akcjach po przyjęciu zagrywki rywala. Tu wielkie brawa dla Marcina Wojtulewicza, który wzorowo prowadził grę. Lechia była tego dnia trudnym rywalem, bowiem walczyła o pozostanie na szczeblu drugoligowym. Przyjechała wzmocniona zawodnikami ze swojego pierwszoligowego zespołu, jednak byliśmy na to przygotowani taktycznie. Na podsumowanie tego trudnego, ale dobrego sezonu przyjdzie czas. Na ten moment cieszymy się z dwunastego zwycięstwa i zakończenia rozgrywek w górnej połowie tabeli – powiedział Szymon Szlendak, trener wolskiego klubu.

MOS Wola Tramwaje Warszawskie – KS Lechia II Tomaszów Mazowiecki 3:2 (25:23, 20:25, 18:25, 25:19, 15:12)

Piąte miejsce w sezonie 2023/2024 w barwach MOS Wola wywalczyli: Dawid Bulira, Marcin Wojtulewicz, Grzegorz Pacholczak, Piotr Skałbania, Jakub Koc, Jaromir Orlicz, Ignacy Skrzydło, Paweł Kuliński, Adam Rajchelt, Adam Antoński, Maksymilian Werpachowski, Bruno Bukowski, Szymon Świniarski, Szymon Ślązak, Kacper Roszkowski, Aleksander Maciejewski, Mikołaj Kobyliński, Mateusz Grodzicki, Daniel Grzymała, Wojciech Wachowicz.