Druga wygrana siatkarek UMKS WAN MOS Wola!

Po pięciosetowym boju drugą wygraną w Turnieju Półfinałowym Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych odniosły siatkarki UMKS WAN MOS Wola Warszawa.

W przeciwieństwie do piątkowego meczu w sobotę warszawianki musiały się mocno napracować, aby móc dopisać kolejne punkty do swojego konta. Podopieczne trenerów Radosława Krukowskiego i Dariusza Kopaniaka pokazały, że potrafią walczyć do końca i są gotowe w tym roku do walki o najwyższe cele. Zawodniczki z Woli wygrały pierwszy i trzeci set i przegrały drugą i czwartą partię. O triumfie w tym spotkaniu zadecydował zatem tie-break. W nim po raz kolejny to gospodynie przeważały i pokonały ostatecznie rywalki 15:10, a w całym meczu 3:2.

Wyniki drugiego dnia ½ finału Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych Warszawa 2024:

UKS Lider Konstantynów Łódzki – SMS Solna Wieliczka 3:2 (25:23, 16:25, 27:29, 25:23, 15:6)

UMKS WAN MOS Wola Warszawa – UKS Szamotulanin Szamotuły 3:2 (25:20, 20:25, 25:16, 23:25, 15:10)

W niedzielę ostatni dzień turnieju półfinałowego. Zespół z Szamotuł podejmie Lidera Konstantynów Łódzki, zaś gospodynie zmierzą się z Solną Wieliczka. Pierwszy mecz rozpocznie się w hali sportowej przy ul. Rogalińskiej 2 o godz. 14:00, a drugie spotkanie czterdzieści pięć minut po zakończeniu wcześniejszego pojedynku.