mobile

Konkurs Słoneczniki 2015

Ruszył konkurs na najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci - Słoneczniki 2015.

Konkurs Słoneczniki 2015

Największe polskie miasta oferują mnóstwo atrakcji dla najmłodszych, nie brakuje warsztatów, festiwali czy koncertów. Jak wybrać te najlepsze? Pytanie to stało się przyczyną powstania akcji Słoneczniki, która wyłania najwartościowsze inicjatywy z oferty kulturalnej dla dzieci.

Coroczne starania instytucji kultury, firm prywatnych i szkół o zdobycie nagrody w konkursie Słoneczniki, realnie przyczyniają się do wzrostu jakości oferty skierowanej do najmłodszych. Tym co wyróżnia Konkurs Słoneczniki jest ogromna rola rodziców. To oni sami zgłaszają inicjatywy, opiniują je, a następnie głosują na nominowane wydarzenia. Poza ogromnym wsparciem rodziców i doświadczeniem organizatorów, konkurs wspierają merytorycznie psycholodzy, pedagodzy oraz profesjonalne jury składające się z przedstawicieli środowiska naukowego – teoretyków w dziedzinie wszechstronnego rozwoju dzieci (m.in. pracownicy naukowi Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytetu Warszawskiego) oraz ekspertów – praktyków w dziedzinie psychologii i pedagogiki dziecięcej.

Rozpoczął się drugi etap konkursu Słoneczniki 2015 na najlepszą warszawską inicjatywę dla dzieci. Dzięki pomocy rodziców, wybrano inicjatywy, na które można oddawać głosy do 23 sierpnia. Zachęcamy do wypełnienia ankiety. Zwycięzcy głosowania otrzymają we wrześniu, podczas uroczystej gali rozdania nagród Nagrodę Rodziców. Dodatkowe uzasadnienie przez głosujących swojego wyboru zwiększa szansę inicjatywy na zdobycie nagrody głównej - Statuetki Złotego Słonecznika 2015.

Wybieramy wydarzenia, które odbyły się w okresie lipiec 2014 – czerwiec 2015. Inicjatywy można przypisać do jednej lub kilku z sześciu kategorii, które opierają się na koncepcji inteligencji wielorakich opracowanej przez H. Gardnera. Są to:

JĘZYK – odpowiada rozwijaniu u dziecka inteligencji językowej,
LOGIKA – odpowiada rozwijaniu inteligencji logicznej/matematycznej,
SZTUKA WIZUALNA – odpowiada rozwijaniu inteligencji wizualno-przestrzennej,
MUZYKA – odpowiada rozwijaniu inteligencji muzycznej,
RUCH – odpowiada rozwijaniu inteligencji ruchowej,
PRZYRODA – odpowiada rozwijaniu inteligencji przyrodniczej.

Rozwój inteligencji społecznej i refleksyjnej będzie brany pod uwagę w każdej z kategorii. Równocześnie najważniejszymi kryteriami konkursu pozostają:

ogólne podejście prowadzącego do najmłodszych,
dostosowanie oferty do potrzeb rozwojowych dziecka,
atrakcyjność inicjatywy, oceniana w odniesieniu do zaangażowania emocjonalnego dziecka.

Honorowy patronat nad konkursem objęła Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy. 

Źródło UM Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda