Legia wygrywa na inaugurację Orlen Basket Ligi

Znakomicie spisali się koszykarze Legii w pierwszym meczu sezonu 2023/2024. W meczu inaugurującym rozgrywki Orlen Basket Ligi „Zieloni Kanonierzy” pokonali Eneę Zastal Zielona Góra.

W drużynie prowadzonej przez Wojciecha Kamińskiego doszło do kilku istotnych zmian. W hali OSiR Bemowo przy ul. Obrońców Tobruku stołeczny zespół na przedmeczową prezentację wyprowadził nowy kapitan „Zielonych Kanonierów” – Dariusz Wyka. Kibice mieli okazję zobaczyć po raz pierwszy w barwach Legii w zmaganiach o punkty m.in. Marcela Ponitkę czy Michała Kolendę. Choć początek spotkania należał do gospodarzy, a dobrze prezentował się wracający do Warszawy po rocznej przerwie Raymond Cowels III, to goście z Zielonej Góry odpowiedzieli szybkimi atakami. Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana i zakończyła się remisem 27:27. Legioniści choć w drugich dziesięciu minutach zdobyli dwadzieścia trzy punkty to mieli problemy z grą w defensywie. Przed zejściem do szatni na przerwę warszawianie prowadzili czterema punktami.

Rewelacyjnie „Zieloni Kanonierzy” spisali się w trzeciej odsłonie meczu. Agresywna gra w obronie i skuteczna w ataku przyniosła efekty. Uzyskaną minimalną przewagę po pierwszej połowie legioniści z minutę na minutę powiększali. Przed ostatnią kwartą Legia miała dziewiętnaście punktów przewagi. Blisko dwa tysiące kibiców w bemowskiej hali oglądało popis gry podopiecznych trenera Wojciecha Kamińskiego. W ostatniej części spotkania szkoleniowiec stołecznego klubu dał szansę zmiennikom. Na parkiecie pojawił się m.in. Filip Maciejewski, najmłodszy legionista w kadrze pierwszego zespołu. Mimo wprowadzonych zmian gra była wyrównana, a goście wygrali tą część meczu zaledwie jednym punktem.

Legia Warszawa – Enea Zastal Zielona Góra 90:72 (27:27, 23:19, 29:14, 11:12)

Najwięcej punktów: Michał Kolenda (18), Raymond Cowels III (17) – Nenad Musić (16), Paweł Kikowski (15)

Składy:

Legia: Michał Kolenda, Dariusz Wyka, Raymond Cowels III, Christian Vital, Josip Sobin, Marcel Ponitka, Grzegorz Kulka, Shawn Pipes Jr, Filip Maciejewski, Adam Linowski, Marcin Wieluński.

Enea: Nenad Musić, Paweł Kikowski, Jan Wójcik, Aleksander Lewandowski, Geoffrey Groselle, Michał Pluta, Michał Kołodziej, Marcin Woroniecki.