„Warszawski” finał Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych!

Aż trzy stołeczne drużyny awansowały do turnieju finałowego Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. O medale powalczą kadeci: UMKS MOS Wola Tramwaje Warszawskie, KS Metro Family Warszawa i MKS MDK Warszawa.

Świetnie w ½ finału rozgrywanym w hali sportowej przy ul. Rogalińskiej zaprezentowali się kadeci UMKS MOS Wola Tramwaje Warszawskie. Podopieczni trenera Marcina Jackowicza pewnie pokonali wszystkich rywali i awansowali do najlepszej ósemki w kraju.

Zmagania w turnieju półfinałowym rozpoczęliśmy od meczu z Iskrą Warszawa, na którym mimo wczesnej godziny pojawiło się sporo kibiców. Do spotkania podeszliśmy dobrze przygotowani taktycznie i motorycznie, przez co kontrolowaliśmy cały mecz i drużyna z Ursusa nie sprawiła nam większych problemów. Kolejnego dnia przyszło nam się zmierzyć w bratobójczym pojedynku z KS Metro Family Warszawa. W pierwszych dwóch setach graliśmy konsekwentnie i powtarzalnie przez co kontrolowaliśmy przebieg meczu, na początku trzeciego seta nie mogliśmy złapać rytmu gry i drużyna z Ursynowa miała przewagę, lecz później zaczęliśmy grać naszą prostą i skuteczną siatkówkę przez co po ciężkiej walce na przewagi wygraliśmy całe spotkanie 3:0 – mówi Krzysztof Baran, siatkarz gospodarzy. – Ostatniego dnia zmierzyliśmy się z zespołem AZS UWM SMS Olsztyn. Przeciwnicy musieli wygrać mecz bez straty seta, aby mieć szansę na awans do Turnieju Finałowego Mistrzostw Polski, dlatego w pierwszej partii zaczęli bardzo dobrze grać w zagrywce jak i obronie, tym samym budując sobie dużą przewagę, co przesądziło o losach tej części meczu. W drugim secie byliśmy mocno skoncentrowani, po drugiej stronie zaczęły się błędy, a my naszą skuteczną grą doprowadziliśmy do wygrania seta, który dawał nam awans do finału. W dalszej fazie spotkania każdy zawodnik z naszego zespołu mógł się wykazać, a mecz zakończył się wynikiem 3:1 – powiedział Marcel Gieruszka, siatkarz MOS-u.

Z drugiego miejsca w wolskich zawodach do turnieju finałowego awansowali zawodnicy KS Metro Family Warszawa, którzy poza porażką z gospodarzami, odnieśli dwa zwycięstwa z UKS Iskrą Warszawa i AZS UWM Olsztyn. O medale powalczy także trzeci zespół ze stolicy – MKS MDK Warszawa. Drużyna prowadzona przez trenerów Adriana Wosika i Marcina Główczaka w zawodach rozgrywanych w Wielkopolsce ulegli jedynie Enei Energetykowi Poznań. Na uwagę zasługuje także zespół Iskry Warszawa, który jeszcze nie dawno rywalizował w II lidze, z której awansował do finału Mistrzostw Mazowsza, a teraz znalazł się w najlepszej szesnastce w kraju.

W Turnieju Finałowym Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych zagrają i o medale powalczą zespoły: UMKS MOS Wola Tramwaje Warszawskie, KS Metro Family Warszawa, MKS MDK Warszawa, Enea Energetyk Poznań, AKS Rzeszów, Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel, Trefl Gdańsk i Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa.