„Zieloni Kanonierzy” wygrywają na Słowacji

Koszykarze Legii w meczu drugiej kolejki FIBA Europe Cup pokonali słowackie Patrioti Levice 86:77. Dzięki wygranej „Zieloni Kanonierzy” przewodzą w grupie J i są na dobrej drodze, aby awansować do kolejnej fazy europejskich pucharów.

Po porażce w Orlen Basket Lidze ze Stalą Ostrów Wielkopolski legioniści chcieli pokazać, że była to wypadek przy pracy. Głodni zwycięstw warszawianie od początku meczu zaczęli agresywnie, ale i co ważne skutecznie. Do składu po kontuzji wrócił Christian Vital. Amerykanin, ale także Michał Kolenda dołożyli swoją cegiełkę i stołeczny zespół wygrał pierwszą kwartę 31:25. Druga część spotkania była w ich wykonaniu najlepsza i zakończyła się wygraną „Zielonych Kanonierów” 26:13. Pierwsze skrzypce grali wspomniani Vital i Kolenda, a wspomagali ich Aric Holman oraz Ray Cowels III. Ozdobą i zwieńczeniem drugiej kwarty był jednak celny rzut z własnej połowy równo z syreną autorstwa Marcela Ponitki. Drużyna Wojciecha Kamińskiego schodziła na przerwę z bezpieczną, dziewiętnastopunktową przewagą.

W trzeciej kwarcie gospodarze z Levic zabrali się do odrabiania strat. Najgroźniejszy w ich szeregach był Fin Severi Kaukiainen, który zakończył spotkanie z dorobkiem 19 punktów. Legia zwolniła nieco tempo, ale tuż przed końcem trzeciej kwarty przewaga Zielonych Kanonierów sięgnęła 20 punktów, po kolejnym fantastycznym rzucie za trzy Vitala. Ostatecznie Patrioti wygrali tę część spotkania jednym „oczkiem”.

Ostatnia kwarta była na początku wyrównana, a legioniści w pełni kontrolowali przebieg gry. Z dobrej strony pokazał się Shawn Pipes Jr, który również był skuteczny zza łuku. Słowacy walczyli jednak bardzo ambitnie, i na nieco ponad sześć minut do końca gry zmniejszyli straty do piętnaście punktów. W kolejnych minutach szwankowała koncentracja wśród legionistów, ale ostatecznie warszawianie pokonali słowackie Patrioti Levice 86:77.

Patrioti Levice – Legia Warszawa 77:86 (25:31, 13:26, 15:14, 24:15)

W drugim spotkaniu grupy J rumuńska CSM Oradea pokonała fińską Katają Basket 87:73. W kolejnym spotkaniu europejskich rozgrywek podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego zmierzą się w hali na Bemowie z CSM Oradea. Początek spotkania w środę, 1 listopada o godz. 19:00.